זכרתם לכווץ את הבקבוקים לפני המיחזור?

נשלח 15 באוג׳ 2011, 13:19 על ידי Sustainability Org

אם כולנו נכווץ את נפח הבקבוקים, נוכל לחסוך פעולות ריקון של מכלי האיסוף שפירושן חיסכון בדלק, צמצום זיהום האוויר והפחתת הרעש

סופ
אביב לביא | 13/8/2011 11:51
תגיות: מיחזור,מיחזור בקבוקים

לפני שבועיים פרסמתי את תלונתו של מאיר מחיפה, שקבל על כך שריקון רשלני הפך את המחזוריות מנכס סביבתי למפגע. בעקבות זאת הגיעו תלונות נוספות. לא רק בחיפה הפינוי לא מושלם.

עמיקם צורי מכרמיאל, לעומת זאת, מציע שכל ממחזר יתרום את חלקו לתפעול יעיל, נקי וסביבתי יותר של המחזוריות. כך הוא כותב:
 
מטורף לא לכווץ
מטורף לא לכווץ צילום: פלאש 90

"אני נוהג לכווץ את הבקבוקים המיועדים למחזור לגודל מינימלי - עשירית מנפחם המקורי. אפשר לעשות זאת במספר שיטות בהתאם לסוג הבקבוק: מים מינרליים (דופן דקה מאוד) - מעיכה מלמעלה למטה, כאשר הבקבוק עומד והפקק מונח עליו ללא סגירה. עם סיום המעיכה סוגרים היטב את הפקק וכך הבקבוק לא מתנפח מחדש. פעולה פשוטה שלא דורשת מאמץ, הילדים ישמחו לעזור. בקבוקים בעלי דופן עבה יותר ניתן לגלגל מהבסיס כלפי הראש כמו שפופרות, או להיעזר בשואב אבק כדי לשטח את הבקבוק ואז לסגור את הפקק. אפשר גם לשפוך לתוך הבקבוק מעט מים רותחים שמכווצים את הבקבוק ומרככים אותו (למבוגרים בלבד).

"אם כולנו נכווץ את נפח הבקבוקים, נוכל לחסוך המון פעולות ריקון של מכלי האיסוף שפירושן פחות נסיעות של המשאיות, חיסכון בדלק, צמצום זיהום האוויר והפחתת רעש בשכונות מגורים. לעצמנו נחסוך מקום אחסון בבית והליכות תכופות למכל האיסוף. בקיצור, מומלץ לכולם 'לכווץ ואז למחזר'".

לכתבה באתר nrg
Comments