צמחונים וטבעונים? חדלו מלחפש תחליפי המבורגר

נשלח 12 בפבר׳ 2011, 21:42 על ידי Sustainability Org

להיות צמחוני, טבעוני או אורגני זה להיפרד לתמיד מההמבורגר וחיות אחרות. מוטב להשלים עם זה, במקום לתור אחר ממלאי מקום

סופ
אביב לביא | 12/2/2011 9:08
תגיות: טבעונות, מזון אורגני, צמחונים

התמונה על האריזה שובת לב: מופיע שם המבורגר במלוא הדרו, עם פסי צלייה כהילכתם, ספון בתוך לחמנייה מעוטרת בשומשום ומלווה בעגבנייה ובצל - כל הפריטים הנדרשים כדי ליצור אשליה מושלמת. העובדה שמדובר בהמבורגר אורגני צמחוני, שמשווק במצב קפוא בחנויות האורגניות, רק הגדילה את הסקרנות. ללכת בלי ולהרגיש עם-הרי זו תמצית הפנטזיה של רבים משוחרי המזון הבריא.
 
המבורגר צמחוני. לא זה לא באמת טעים, די להתפשר
המבורגר צמחוני. לא זה לא באמת טעים, די להתפשר צילום: רובי קסטרו

ואכן ההמבורגר, מתוצרת "אורגניק לי", הוא בעיקר בלי: בלי חלב, בלי ביצים, בלי צבעי מאכל, בלי כולסטרול, בלי שומן טרנס. אה, וכמובן-בלי בשר. הבעיה היא, שהוא גם בלי המבורגר. כלומר, מדובר במוצר בעל טעם מתקבל על הדעת, אבל הקשר בינו ובין המבורגר מסתיים בתמונה שמעטרת את האריזה. לביבה צמחית עם נטייה קלה להתפוררות? בהחלט; תחליף לאוכל ביתי, שמבוסס על חומרי גלם טריים ולא על "עמילן תירס אורגני"? רק אם מאוד

לחוצים ומוכרחים לשלוף משהו זמין מהמקפיא; אבל המבורגר, איך שלא תסובבו את זה על האש, זה לא.

אולי באמת מוטב להפסיק לחפש תחליפים. להיות צמחוני, טבעוני או אורגני, קל וחומר כולם יחד, זה להיפרד לתמיד מההמבורגר וחיות אחרות. מוטב להשלים עם זה, במקום לתור אחר ממלאי מקום בתחפושת. המטבח הירוק והבריא מציע כל כך הרבה מאכלים טעימים; הגיע הזמן להכיר בעובדה שסטייק אנטרקוט עסיסי הוא לא אחד מהם.

לכתבה באתר nrg

Comments