עצרת שנתית של האו"ם דנה בכלכלה בת קיימא – השר ארדן נאם שם

נשלח 18 במאי 2011, 11:10 על ידי Sustainability Org

תוכנית UNEP של או"ם קורא במסגרת העצרת השנתית לנושא כלכלה ירוקה להפריד בין צמיחה לבין ניצול משאבי הטבע

16/05/2011 מרלן-אביבה גרינפטר - אפוק טיימס

ארדן
השר להגנת הסביבה גלעד ארדן נואם בעצרת ה-19 של האו"ם בניו יורק - צילום:אילן קליין
בועידה השנתית לפיתוח בר קיימא במסגרת הכינוס ה-19 של העצרת הכללית של האו"ם הוגש דו"ח של תכנית UNEP של האום. הדו"ח מזהיר מפני הגידול בניצול משאבי הטבע. באותה ועידה השר להגנת הסביבה גלעד ארדן הביע את נקודת המבט שלו לכלכלה ירוקה וגם ענה להתקפות של נואמים ערבים על ישראל. האם קיים קשר בין זה לבין העובדה שאתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה "מתחילים לחשוב ירוק" הותקף על ידי האקרים מעזה?

להפריד בין צמיחה כלכלית לבין ניצול משאבי הטבע

תוכנית UNEP של האו"ם קוראת ל- ל "דה-קפלינג" בין הצמיחה הכלכלית לפגיעה בסביבה . UNEP מזהירה אם לא יעשה דבר כדי להקטין את הצריכה של משאבי הטבע או לגרום למחזור שלהם, בשנת 2050 ידרשו כדי לספק את צרכיה של האנושות פי שלוש מנירלים, מתכות, דלקים פוסילים וביומסה מאשר היום. ההערכה של מדעני UNEP היא שהכמות הנדרשת תגיע עד לשנת 2050 ל-140 מיליארד טון. אקים סטיינר מנהל UNEP אמר: "דה-קפלינג הוא הפתרון המנצח בכל ההיבטים, הכלכלי, החברתי והסביבתי". סטיינר אומר שיש לתמוך בתהליך על ידי חדשנות טכנולוגית אליה ניתן להגיע באמצעות השקעות מאיביות.

נאום השר ארדן בועידת האו"ם לפיתוח בר קיימא

השר ארדן דיבר ברוח דומה לזו של דו"ח UNEP ואמר שהחזון לעתיד בר קיימא חייב להיות מבוסס היטב בפיתוח הכלכלה הירוקה: "על החזון להיות מבוסס על פחות חומרנות, יעילות אקולוגית וחדשנות אקולוגית".

"שימוש בפסולת כמשאב וצמצום ההשפעה הסביבתית של צריכת וייצור של מוצרים ושירותים יכולים לעזור להשיג את המטרה של שלושת עקרוות עליה מתבססת הכלכלה ירוקה", אמר ארדן. השר הוסיף שניתן לשפר את מצב הסביבה על ידי התחשבות ביכולת הטבעית של כדור הארץ לשאת את מה שהאנושות ממטירה עליו.

תשובה לנואמת הסודנית

מסתבר שלא רק בסביבה עסקו באו"ם במושב הכלכלה הירוקה, כמה נאומים לפני נאומו של השר ארדן עלתה לפודיום נציגת סודן ונאמה בשם הקבוצה הערבית. בנאומה היא תקפה את ישראל ודיברה על הכיבוש המתמשך בשטחים ובמזרח ירושלים, דבר שמונע מהפלסטינים לפתח ולמצות את זכויותיהם בכל תחומי התחבורה, כימיקלים, ניהול פסולת, כרייה ודפוסי ייצור וצריכה. לטענתה ישראל משליכה פסולת בשטחים הפלסטינים הכבושים והיא קראה לאסיפה לאפשר לאלה החיים תחת כיבוש למצות את זכויותיהם בכל תחומי הפיתוח שציינה שיביאו לקידום רווחת האוכלוסייה.

בתום נאומו התייחס השר ארדן לדברי נציגת סודן: "כשר להגנת הסביבה בישראל, הגעתי לאו"ם בניו יורק כדי לדבר בשם מדינתי – החברה במועצה הזאת – בנושאים מקצועיים של פיתוח בר קיימא. עם זאת, איני יכול להישאר אדיש כשנציגי הקבוצה הערבית משתמשים בפורום המקצועי הזה להטלת אשמות שווא נגד מדינתי למטרות פוליטיות ציניות".

השר הזכיר לבאים כי היהודים גרו בירושלים ברציפות במשך אלפי שנים ושכל מחלוקת על שטחים בירושלים או בכל מקום אחר בינינו לבין הפלסטינים יכולה להיפתר רק באמצעות משא ומתן ישיר.

השר הצהיר ש: "האירועים האחרונים במדינות המזרח התיכון מונעים על ידי תנאים כלכליים, דבר המוכיח שוב כי ישראל הינה אי של יציבות, זכויות האדם, ובעלת הזדמנויות כלכליות עבור כל אזרחיה, יהודים וערבים כאחד".

התקפה על אתר מתחילים לחשוב ירוק

האם דברי השר הרגיזו את האקרים בעזה? אם כן את המחלוקת הם העבירו לאתר "ירוק" של המשרד להגנת הסביבה הושק בינואר השנה כחלק מהקמפיין "מתחילים לחשוב ירוק", נפרץ על ידי האקרים המכנים עצמם 'קבוצת ההאקרים של עזה'. באתר פורסמו כתובות נאצה כגון: מוות לישראל וכתובות המאזכרות את "יום הנכבה" הקוראות לחזרה לגבולות 1948 וקריאה לביטול קיומה של מדינת ישראל תוך הבטחה לשוב ליפו, חיפה, תל אביב, עכו וכל האדמות הכבושות. בנוסף הועלו תמונות של דגלי פלשתין.

מן המשרד להגנת הסביבה מדווחים כי הפריצה תוקנה לאחר כשעתיים על ידי אנשי המחשוב. בשלב זה פועלים אנשי המחשוב להשיב האתר לפעילות בשרת מאובטח יותר.


לכתבה באפוק טיימס


Comments