140 אלף ש' קנס להרצליה על הזרמת שפכים לים

פורסם: 16 בינו׳ 2010, 21:40 על ידי: Sustainability Org
תאריך פרסום: 10/1/2010
 
העירייה התירה לבצע קידוח להנחת כבלים מבלי שווידאה שלא ייגרם נזק לצנרת ביוב. הקידוחים פגעו בצנרת, ועד שתוקן הנזק הוזרמו לים מי ביוב מטופלים בניגוד להיתר. המים זוהמו והחוף נסגר לרחצה בעיצומה של העונה.

עיריית הרצליה תשלם קנס של 140 אלף שקלים בשל הזרמת שפכים לים וגרימת זיהום - כך פסק בית משפט השלום בתל-אביב בעקבות כתב אישום שהוגש על ידי המשרד להגנת הסביבה. האירוע התרחש ביולי 2003, כשבמהלך עבודות קידוח להנחת כבלים שנעשו עבור חברת "סלקום", נפגע קו שהוביל מי קולחין ממכון הטיפול בשפכים לים. 

מכתב האישום עולה כי מבצעי הקידוח הודיעו לגורמים האחראים על הפגיעה בקו וזרימת השפכים לרחוב, אולם אלה סברו שהקו אינו פעיל ולכן לא הורו לסגור אותו אלא רק כעבור יומיים. לשם תיקון הנזק היה צורך להזרים קולחין ממכון הטיהור לים בתעלות ניקוז פתוחות. כתוצאה מכך נגרם זיהום במי הים וחופי הרצליה נפסלו לרחצה למשל יומיים. במשרד להגנת הסביבה טענו כי העירייה העניקה למבצעי הקידוח בלא שווידאו כי אין חשש שהקידוחים יפגעו בצנרת תת- קרקעית קיימת.  

במסגרת הסדר טיעון אליו הגיעו הצדדים, הודתה העירייה בעובדות והורשעה בזיהום הים. בית המשפט הטיל עליה קנס בסך 140 אלף שקלים. כמו כן חויבה העירייה לחתום על התחייבות בסך 50 אלף שקלים שבמשך שנתיים מהיום לא תעבור על עבירות בחוק המים, והתחייבות בסך 100 שקלים שבמשך שנתיים מהיום לא תעבור על העבירות המנויות בחוק מניעת זיהום הים ממקורות יבשתיים.
 
Comments