מדפסת תלת-ממד מנסה לשקם את הטבע

פורסם: 4 באפר׳ 2014, 11:57 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 באפר׳ 2014, 11:58 ]
מאת עופר וולפסון, 3/4/2014

אנריקו דיני יצר את אחת ממדפסות התלת-ממד הגדולות בעולם הממציא האיטלקי משתמש כיום בחומר הייחודי שיצר כדי ליצור שוניות מלאכותיות מורכבות בתקווה לשמר את שוניות החוף ולמנוע את שחיקתו


▪  ▪  ▪
בילדותו, אנריקו דיני בילה חלק ניכר מזמנו במשחק בחול בחוף הים. שנים מאוחר יותר, הממציא הדגול עדיין "משחק" עם החול, המהווה רק מרכיב אחד בניסיונו לייצר העתקים בקנה מידה ענק של שוניות אלמוגים באמצעות מדפסת תלת-ממד ענקית.

דיני מייצר את השוניות שכבה אחר שכבה ויוצר בקפידה את יצירות האמנות שלו בצורות שהן כמעט בלתי אפשריות לייצור ידנית. דיני האיטלקי מייצר שוניות באמצעות תערובת של חול יחד עם מייצב המבוסס על מי ים.

אחת ממטרותיו היא לשחזר שוניות אלמוגים חיוניות, הנחשבות למרכיב עיקרי בהגנה מפני שחיקת החוף. זאת, מבלי לגרום נזק נוסף למערכת האקולוגית. לטענתו, הרעיון הוא לכרות את קרקעית הים ואז, לשים את מייצבי החול בדיוק באותו המקום שבו אוביקט שלושת-הממדים המודפס יוצב. מבחני בדיקה לתוכנית כבר הושקו באנגליה ובמיקומים נבחרים במזרח התיכון.

למרות שמדובר בצעד מבטיח בכיוון הנכון, מומחים ימיים מפצירים כי צמיחה מחודשת של אלמוגים טבעיים גם היא בעלת חשיבות רבה שכן דגים רבים תלויים באלמוגים כדי לגדל את צאצאיהם. העבודה בימים אלה מתבצעת בחידוש האלמוגים, שכן ישנו צורך דחוף בהם.

על-מנת לחדש את האזורים שנמצאים במצב נואש, חממות ירוקות מחוץ לים יועדו כדי לאסוף את האלמוגים החשובים.

דיני עצמו, יש לציין, אינו מעוניין רק בשמירה על הסביבה באמצעות המצאותיו, אלא שגם בני האדם, בעתיד, ישתמשו בהן.3 D Printer Capturing and Preserving Nature


Comments