במקום תווי קנייה: אמצו דולפין

פורסם: 26 באוג׳ 2010, 19:16 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 26 באוג׳ 2010, 19:19 ]

תמורת 180 ש"ח תוכלו להעניק לבני המשפחה מתנת חג אחרת - דולפין. בתמורה תקבלו עדכונים שוטפים על החבר הימי שלכם

יונתן הללי | 22/8/2010 11:28
נמאס משוקולדים, פרחים או חבילות שי סטנדרטיות? במחמ"לי (מרכז חקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל) מציעים לכם שי לחג אלטרנטיבי – דולפין. המרכז מציע לכם גם השנה את פרויקט "אמץ דולפין". במסגרתו ניתן באמצעות תשלום חד פעמי של 180 שקל, שמופנים למחקר, לקבל מידע שוטף על דולפין אותו תבחרו. המאמצים יוכלו ליהנות מתמונה גדולה של הדולפין המאומץ, תעודת אימוץ וקשר שוטף במהלך כל השנה באמצעות הודעות דואר אלקטרוני והודעות אס.אמ.אס. בעבר היו מאמצים שאף יצאו גם לסקרים בים וראו את הדולפינים. אפשר לבחור לאמץ את אחד הדולפינים המופיעים ברשימה זו. פרטים נוספים בטלפון: 054-5500152.

צילום: ד''ר אביעד שיינין
הדולפינים שוחים לא רחוק מהרצליה צילום: ד''ר אביעד שיינין

פרויקט זה פועל בהצלחה מאז 2004. מהתרומות אשר נאספו במסגרתו נרכשו ציוד מחקרי וחינוכי רב. הדולפינים המאומצים מזוהים בשיטה של זיהוי מצולם (Photo - Identification), על פי תמונת צדודית סנפיר הגב (dorsal fin) שלהם, שהוא מעין "טביעת האצבע" של הדולפין. הצילומים צולמו במסגרת סקרי אוכלוסיות המתבצעים באופן סדיר על גבי סירת המחקר IMMRAC-1. תמונות סנפירי הדולפינים מקוטלגות בקטלוג הזיהוי. שיטה זו היא אחת השיטות העיקריות והחשובות המשמשות למחקר יונקים ימיים בעולם, והיא מאפשרת איסוף

מידע רב על אוכלוסיית הדולפינים.
  
בתוך כך, הבוקר (א') יצא סקר דולפינים של מחמל"י מהרצליה בראשותו של ד"ר אביעד שיינין. כשלושה קלומטרים מערבית לעיר נצפו שלושה דולפינים מזן דולפינן ים תיכוני. שניים מבין השלושה מוכרים לחוקרים - זיגי והגור שלה זיגמונד. זיגי מוכרת משנת 2005, והגור שלה נולד בשנת 2008. במחמ"לי הסבירו כי "במהלך הסקרים בים אנו עוקבים אחר האם והגור, בתקווה שבקיץ הבא ייוולד גור חדש". יחד עם השניים, המוכרים לצוות המדעי, שחה גם דולפין בוגר שאינו מוכר להם.


כתבות קשורות:

Comments