למרות המחאה: החלה עונת ציד הדולפינים

פורסם: 4 בספט׳ 2010, 23:19 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 בספט׳ 2010, 23:25 ]

1.7 מיליון חתמו על העצומה נגד טבח הדולפינים ביפן, אך הציידים בשלהם - לא מתרשמים מהלחץ ומסרבים להפסיק את רצח הדולפינים

סוכנויות הידיעות | 3/9/2010 7:34
הדייגים בעיירה היפנית טאיג'י, שתועדו בסרט זוכה האוסקר "הלגונה הסודית" (Cove The) כשהם טובחים באלפי דולפינים, פתחו השבוע את עונת הציד והודיעו - לא ניכנע ללחץ הבינלאומי.

רוב הדולפינים מתים בייסורים קשים
רוב הדולפינים מתים בייסורים קשים צילום: רויטרס

ריק אובארי, כוכב הסרט שחשף את טבח הלווייתנים ועורר סערה עולמית, הגיש אתמול לשגרירות האמריקאית ביפן עצומה שעליה חתומים 1.7 מיליון אנשים מ-155 מדינות , במטרה לשכנע את ממשל אובמה ללחוץ על היפנים להפסיק את הציד האכזרי. אך היפנים לא מתרשמים מהלחץ ומסרבים להפסיק את רצח הדולפינים.

אובארי היה מאמנו של הדולפין הטלוויזיוני "פליפר", והפך למתנגד חריף של שביית דולפינים. לעיירה טאיג'י הוא וחבריו לא העזו להגיע הפעם, אחרי שקיבלו איומים על חייהם מדייגים ומגורמי ימין קיצוני. "לא איבדתי תקווה", הוא אמר אתמול, כשבאותו הזמן כיתרו דייגי טאיג'י קבוצה ראשונה של עשרות דולפינים בלגונה, לקראת השחיטה.


המים מתחילים להיצבע באדום

ממשלת יפן מאפשרת לדייגיה להרוג 20 אלף דולפינים בשנה, כאשר לדייגי טאיג'י שבדרום-מזרח יפן מותר לצוד 1,500 דולפינים. אלא שבניגוד למקומות אחרים, בטאיג'י נוקטים שיטה אכזרית במיוחד של ציד - "אויקומי" - שבמסגרתה לוכדים את הדולפינים במפרצונים הסמוכים לעיירה, פוצעים אותם ונותנים להם לדמם למוות. צוות פעילים למען הדולפינים תיעד לא מכבר את מסע ההרג בעזרת אמצעי ראיית לילה ומצלמות משוכללות וחשף אותו בסרט "הלגונה הסודית".

בסרט ניתן לראות כיצד הדייגים משבשים את הסונאר של הדולפינים ומובילים אותם ללגונה למחרת בבוקר, אחרי שחלק קטן מהדולפינים נלקחים חיים לדולפינריומים ברחבי העולם,מתחיל הטבח. המים מתחילים להיצבע באדום, זעקות מחרידות נשמעות מכל עבר ואפילו הגורים הקטנים נשחטים.

 
רוב הדולפינים מתים בייסורים קשים, אבל בעיירה טוענים שמדובר במסורת בת 400 שנה ושפרנסת התושבים תלוייה במכירת בשר הדולפין. "אין לנו כל כוונה להפסיק את הציד", הודיע לקראת פתיחת עונת הציד מייטו סוגימורי, שעומד בראש אגודת הדייגים של טאיג'י. הוא טען שהדייגים תוקעים חניתות במוחותיהם של הדולפינים, ושמדובר בהרג הומני, משום שהחיה מתה כעבור שניות ספורות. "במערב אוכלים פרות ובאוסטרליה אוכלים קנגורים. אנחנו מוקפים בים ואוכלים מה שנמצא בו  - אין בזה שום פסול", הוסיף.

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
גרינפיס נגד ציד הטונה כחולת הסנפיר
פעילים שיחררו מאות דגי טונה מכלוב בים התיכון
הצלחה ל"גרינפיס": נאסר דיג הטונה בים התיכון
מתיחות בין ארה"ב לרוסיה על רקע התחממות ים ברינג ונדידת דגים צפונה
חבית הדגים מתרוקנת
אגם המוות: הדגים בכנרת נמצאים בדרך לכיליון
בין צבי הים למגיפת המדוזות
מוקדם מהצפוי, המדוזות בדרך לכאן - הדבר מהווה סמן לכך שישנו שינוי לרעה במערכת הסביבה הימית
Comments