צפו: הקאמבק של נחל קישון

נשלח 14 באוק׳ 2011, 9:25 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 14 באוק׳ 2011, 9:28 ]

את המהפך שעבר נחל קישון עוד ילמדו בבתי ספר ללימודי סביבה. סרט חדש, שיוצג בפסטיבל חיפה, מציג את שובו של הנחל לחיים

nrg מעריב | 12/10/2011 10:56
תגיות: נחל קישון,שיקום נחלים

"הם אמרו שהוא לא יחזור לעצמו, שדברים לעולם לא יחזרו לקדמותם - אבל לנחל היו תכניות אחרות. רשות נחל הקישון גאה להציג: חיים חדשים בקישון". כך היה מכריז הקריין בפרומו לסרט על שיקום נחל קישון. הסרט אומנם נפתח אחרת, אבל את סיפור השיקום של הנחל אפשר לסכם במילה אחת: "מדהים". הסרט יוקרן בפסטיבל הסרטים בחיפה, שיתקיים בחול המועד סוכות.

באדיבות רשות נחל קישון (אם הסרטון לא מוצג - לחץ כאן)

הסרט מורכב משלל תמונות נוף ושפע של בעלי חיים (ציפורים, דגים, צבים רכים ועוד) מהשנה החולפת שצולמו בפארק מורד נחל קישון שבמעגן הדיג בחיפה, פארק העמקים ובפארקים באזור טבעון. הסרט הופק על ידי חברת "ענני תקשורת".

"הסרט משקף נאמנה את המהפך שרשות נחל הקישון הובילה וביצעה בנחל וסביבתו בשנים האחרונות", ציינה שרון נסים, מנכ"לית רשות נחל הקישון. לדבריה, השיקום שנערך על ידי הרשות הוא ברמה בינלאומית.

"חשוב לנו להראות את העשייה המרובה הנערכת בנחל", אמרה והוסיפה ש"הקישון יעבור בשנים הבאות שינוי משמעותי עוד יותר, כולל הקמת פארק נחל רחב ידיים ועם השלמת ניקוי הקרקעית יהיה ניתן לערוך פעילויות נופש פעיל, לרבות שייט ודיג עממי במימי הנחל".


כזכור, לפני שלושה חודשים אישרה הממשלה תכנית פעולה לניקוי הקישון בעלות כוללת של כ- 220 מיליון שקל במימון משותף של המדינה, המפעלים המזהמים והרשויות המקומיות.

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
תמונות מנחל הקישון - רשות הנחל
Comments