שקיות פלסטיק יכולות להרוג

פורסם: 17 בינו׳ 2012, 12:39 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 17 בינו׳ 2012, 12:41 ]
 פול ג'ונסון, צלם תת ימי מהוואי, תיעד דולפין משתעשע עם שקית פלסטיק גדולה בים. המשחק הפך במהרה למלכודת מוות לאחר שהשקית נכרכה על חרטום הדולפין.
מאת ארז ארליכמן, 17/1/2012
 אם אינך רואה את מסך הוידאו, לחץ כאן

"אנשים לא מוטרדים ממה שאינם יכולים לראות"

"אנחנו רואים את הדולפינים המקומיים מדי יום, משחקים עם חפצים שונים שמגיעים לסביבה שלהם בים. יותר ויותר פעמים צפיתי בהם משחקים בשקיות, מעבירים אותן אחד לשני ואפילו משחקים איתן מחבואים. אני מנסה להעביר את המסר ללקוחות שלנו לומר לא לשקיות הניילון והפלסטיק בחנויות המזון".

לדבריו, זו לא היתה הפעם הראשונה בה הוא רואה בעל חיים ימי שנקלע למצוקה עקב מפגש עם אשפה או קרס דיג בים. "זמן קצר לאחר שעברתי להוואי, נתקלתי בצב ים ירוק עם קרס דיג גדולה שננעץ בסנפיר הימני הקדמי שלו והתקשה לשחות. רק אחרי מאמצים עם חבר הצלחתי להסיר את הקרס מהצב ואפילו שמרתי אותה למזכרת".

ג'ונסון מקווה כי הסרט שהופץ לאחרונה ביוטיוב יגיע לאנשים ברחבי העולם ויבהיר את הסכנות בזיהום הים. "לפעולות שלנו יש השלכות כה גדולות, שלעיתים אנחנו לא יכולים להעריך את עוצמתן", הוא מסכם. זו בעיה עולמית. אנשים רבים לא מוטרדים מדברים שאינם יכולים לראות ואני מקווה שהסרטון יראה כי לכל פעולה שלנו יש השפעה. הפעם היה לסיפור סוף טוב, אבל במרבית המקרים, בעלי חיים רבים אינם כה ברי מזל".

 
Comments