נחל פרטי? במושב שאר-ישוב השתלטו על הבניאס

פורסם: 2 באוג׳ 2012, 8:08 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 2 באוג׳ 2012, 8:08 ]
במושב שבעמק החולה גידרו וסגרו קטע מהבניאס, ורק לתושבים ולאורחי הצימרים נותנים את המפתח. יו"ר ועד היישוב: "אם המקום יהיה פתוח לכל הוא יהפוך לג'ונגל"
אושרת נגר-לויט, 2/8/2012 
עושים כסף מהנחל: אחד המקומות הקסומים לאורך נחל הבניאס הצפוני עובר בסמוך לשטח המושב שאר-ישוב. אף שהנחלים על פי חוק מוגדרים כמשאב טבע השייך לכלל הציבור, בשאר-ישוב סגרו וגידרו קטע מהנחל ומאפשרים רק לתושבי המושב ולאורחי הצימרים גישה אליו. פורסם ב"ידיעות אחרונות". 

לפני כעשור ביקשו בשאר-ישוב להקים במקום אתר הנצחה פרטי לזכר חללי אסון המסוקים, שהתרסקו מעל בתי המושב. הם נטעו 73 עצים, גידרו את המקום והכריזו עליו כ"חורשת הנופלים‭."‬ שער הכניסה נעול ושלט גדול מזהיר "חורשת הנופלים - שטח פרטי‭."‬

הגישה לנופשי הצימרים בלבד. מפל בנחל הבניאס 

"יש כאלה שמנצלים ומכניסים אורחים פרטיים‭"

אורחי הצימרים מקבלים מפתח למנעול המיוחל ויכולים להיכנס ל"נחל הפרטי‭."‬ אחד מבעלי הצימרים אף הגדיל לעשות ופירסם זאת באתר שלו: "למושב חורשה פרטית על נחל הבניאס והאורחים יוכלו לקבל את המפתח ולהנעים שם את זמנם בישיבה רוגעת על גדות הנהר‭."‬  לדברי אברהם, אחד מבעלי הצימרים, הם משלמים את דמי אחזקת המקום.  

יו"ר ועד היישוב שמשון קליין הסביר אתמול: "אם המקום יהיה פתוח לכל הוא יהפוך לג'ונגל בדיוק כמו שהוא היה לפני שנכנסנו. אנחנו טיפחנו את המקום והשקענו בו כסף. גבינו כסף מחברי המושב לתחזוקת המקום. יש כאלה שקצת מנצלים ומכניסים אורחים פרטיים שלהם‭."‬

בתגובה אמר גורם בכיר ברשות הטבע והגנים: "זו פשוט חוצפה. במושב מנצלים בציניות את זכר חללי אסון המסוקים לטובת רווחים כספיים‭."

לכתבה באתר ynet 

 
 
Comments