שבע השנים הרעות: השפעות הבצורת

פורסם: 14 בנוב׳ 2010, 20:58 על ידי: Sustainability Org
שנים של מחסור במים נותנות את אותותיהם: מעיינות אפק התייבשו לראשונה בהיסטוריה, הנחלים בגליל במצב קשה והכנרת הופכת למלוחה
יעל דראל, 12/11/2010
 

"בשלוש השנים האחרונות לא יצאה טיפת מים אחת ממעיינות אפק בשמורה. זו פעם ראשונה בהיסטוריה המתועדת של המעיינות האלה שאפשר לדבר על התייבשות של המעיינות". כך מזהיר בשיחה עם ynet הלל גלזמן, מנהל מדור ניטור נחלים ברשות הטבע והגנים.

 

כבר אמצע נובמבר ואין טיפה של גשם באופק. את התוצאות העגומות לא קשה לפספס: מעיינות אפק, שהזינו פעם את נחל הנעמן ואפשרו זרימה מפוארת של מים אל הים התיכון, מוגדרים כיום על ידי המומחים במצב אנוש בגלל העדר הגשמים, והם לא לבד. "כל הדגים ובתי הגידול במעלה הנחל מתו", מספר גלזמן, "אבל לא רק המעיינות הללו במצב אנוש. נחלי הגליל המערבי בכלל מצב קשה מאוד".

 

הנחלים אליהם הוא מתכוון הם בעיקר נחל בצת, נחל כזיב ונחל הגעתון - שלושה נחלים חשובים ומרכזיים, שמקבלים כיום כמויות מים מוקצבות אל ערוציהם, באמצעות צינורות בלבד. "נחל צלמון התייבש גם הוא השנה, כי המעיינות שמהן הוא ניזון יבשו והגשם לא מגיע", מוסיף גלזמן, "הנזק ניכר בשטח - בתי גידול מתו וכל הצמחיה בגדות הנחל התייבשה".

 

ד"ר אלון רימר, מהמעבדה לחקר הכנרת, מסביר שאחת הבעיות העיקריות בירידת המפלס היא העלייה במליחות המים. בהנחה שהמים שנכנסים לאגם ימשיכו להיות במגמת ירידה, ברשות המים מעריכים כי ריכוז המלחים במים רק יעלה בשנים הקרובות. רימר מעריך כי בתנאים אלה, עד בתוך 30 שנה צפויה עלייה ניכרת של מליחות הכנרת, עד לערך של כ-470 מג"כל. 

 

נתון זה נחשב גבוה מאוד. לשם ההשוואה, מליחות מי הכינרת לפני כ-40 שנה נעה בתחום של כ-400-300 מיליגרם כלור לליטר (מגכ"ל). מליחות זו הייתה גבוהה מדי עבור הגידולים החקלאיים, והיתה הסיבה המרכזית להקמתו של המוביל המלוח והפעלתו בשנת 1965.

 

פרויקט המוביל המלוח זה הביא להפחתת מליחות הכנרת במשך כ-25 שנים עד לתחום של 300-200 מגכ"ל כיום. עם זאת, מליחות זו עדיין גבוהה ואם לא יירדו מספיק משקעים - היא עתידה להמשיך ולעלות. למרבה הצער, תחזיות מזג האוויר מגלות שגם בעתיד הקרוב לא צפוי לרדת גשם. כך שבינתיים, עושה רושם שהמצב לא צפוי להשתפר.


לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
ראש רשות המים: גם השנה תהיה שנת בצורת
Comments