חוקרים: עלייה בחומציות ובטמפרטורת הים התיכון מסכנת את החיים בו

נשלח 29 ביוני 2014, 12:36 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 29 ביוני 2014, 12:37 ]

משמעות המגמה, שמקורה בפליטת גזי חממה, היא שקצב השינויים הכימיים בים הואץ פי עשרה לעומת כל תקופה אחרת ב-50 מיליון השנים האחרונות

מאת צפריר רינת, 20/6/2014

צדפות וחלזונות ים תיכוניים היו תלויים משך מיליוני שנים בקונכיות העוטפות את גופם כדי להגן על עצמם, אבל עתה נראה שיהיה להם קשה להימלט מהסכנה החדשה שכבר כאן: עלייה תלולה בחומציות הים התיכון. בשבוע שעבר פרסמו מאה מדענים מ–12 מדינות באזור הים התיכון, ובהן ישראל, את הממצאים האחרונים של המחקרים שהם עורכים. הם הזהירו שפליטת גזי חממה ועלייה בחומציות הים, בשיעור של עשרות אחוזים, שתי תופעות הקשורות זו בזו, מסכנות את מערכות החי והצומח הייחודיות של האזור.

ימים ואוקיינוסים יכולים לספוג כמות גדולה של גזי חממה כמו דו-תחמוצת פחמן, אבל הגידול הנמשך בפליטת גזים אלה גורם לעלייה בחומציות המים. במקביל נמשך תהליך ההתחממות העולמי הכללי מפליטת גזים אלו והוא משפיע על הטמפרטורה של הים. התוצאה היא שהוא הופך לחם וחומצי יותר.

על פי הנתונים שפרסמו המדענים, הטמפרטורה הממוצעת של הים התיכון עלתה בשיעור של 0.67 מעלות בשלושת העשורים האחרונים. ההערכה היא שבאזור הים האגאי היא תעלה בשיעור של 1–1.5 מעלות עד אמצע המאה הנוכחית.
באשר לים התיכון אין עדיין אין די נתונים על שיעור העלייה הצפויה בחומציות שלו, אבל ההערכה היא שבשנים 1995–2013 היא עלתה בשיעור של 10%. אם יתממשו תחזיות פליטת דו-תחמוצת הפחמן לעשורים הקרובים, תעלה החומציות בעוד 30% בארבעת העשורים הקרובים.

עשב ימי האופייני לים התיכון ליד חופי צרפת, בנובמבר
עשב ימי האופייני לים התיכון ליד חופי צרפת, בנובמבר. צילום: אי-אף-פי

העלייה בחומציות הים התיכון היא חלק ממגמה עולמית וקשורה בפיזור של דו-תחמוצת הפחמן באטמוספרה. בשבוע שעבר השתתף שר החוץ האמריקאי, ג'ון קרי, בוועידה מיוחדת שהתקיימה בוושינגטון, בכותרת OUR OCEAN, שעסקה בהגנה על האוקיינוסים. לקראת הוועידה פורסמו נתונים מדעיים שונים ובהם ההערכה שרמת החומציות באוקיינוסים עלתה בשיעור של 30% מאז תחילת המהפכה התעשייתית. משמעות הדבר היא שקצב השינויים הכימיים בים הואץ פי עשרה לעומת כל תקופה אחרת ב-50 מיליון השנים האחרונות.

להערכת מדענים, התחממות הים התיכון כבר גורמת לתופעות כמו מעבר של מינים בדרום הים שהתחמם לצפונו. יש אזורים כמו ישראל שבהם קיים חשש ממשי שבעלי חיים נפגעים באופן ישיר מהעלייה בטמפרטורה של המים ולא מצליחים לשרוד.
העלייה בחומציות עלולה לפגוע ביצירת שלד גירני של בעלי חיים כמו צדפות, אצות וחלזונות המפרישים גיר וקיים גם חשש לפגיעה בפלנקטון - מאגר הצמחים ובעלי החיים הזעירים המשמשים מזון לשאר בעלי החיים.

קבוצת המדענים בברצלונה, שפרסמו אף הם את ממצאיהם בשבוע שעבר, הביעו חשש מיוחד מפגיעה במערכות "איקוניות" של צומח וחי, כאשר הם מתייחסים בין השאר לעשב ים הנמצא באזורים רבים בים התיכון ובשוניות העשויות מגיר. "אלו מערכות אקולוגיות מדהימות המאפשרות קיום של מינים רבים אחרים וגם מגנות על חופים מפני שחיקתם", ציין פרופ' מעוז פיין, חוקר ישראלי מאוניברסיטת בר אילן השותף במחקר אזורי על השינויים בחומציות הים.

"האלמוג האדום הים התיכוני, הגדל בקצב אטי, רגיש במיוחד לשינויים בחומציות", ציינו המדענים במסמך שפרסמו הנקרא "עשר עובדות על התחממות ועלייה בחומציות בים התיכון". פגיעה בבעלי חיים כמו צדפות יכולה להזיק גם לתעשיית גידול המזון המתבססת על כלובים של בעלי חיים אלה הנמצאים באזורים שונים של הים.

מדעני הים התיכון קוראים להגביר את הפעולות למניעת העלייה בחומציות הים ובהן הגברת הלחץ על מדינות העולם להפחית פליטת גזי חממה. לעתים יש מקרים שבהם ניתן לנקוט פעולת מניעה מקומית כמו הקטנת פליטת שפכים המכילים דשנים עם מרכיבים חומציים המגבירים את הבעיה באותו אזור. הם מודים שבאזורים רבים יהיה צריך להתמודד עם תוצאות הלוואי של עלייה בחומציות ובטמפרטורה מאחר שבעשורים הקרובים קיימת סבירות גבוהה לפליטת כמויות גדולות של גזי חממה.

לכתבה בהארץ
Comments