אילת: ממשיכים לנקות את מי המפרץ

פורסם: 27 ביוני 2011, 13:25 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 ביוני 2011, 13:30 ]

צוותים של המשרד להגנת הסביבה ממשיכים בפעולות השאיבה של המזוט. נמשכת חקירת אנשי האונייה החשודה בזיהום

nrg מעריב | 26/6/2011 17:00
תגיות: אילת (סביבה),זיהום ים

נמשכות פעולות השאיבה והספיגה של המזוט ממימי מפרץ אילת. במקביל, מתנהלת חקירה פלילית נגד האונייה המזהמת. במשרד להגנת הסביבה מצהירים כי מטרתם היא לקלוט את כל המזוט ממימי המפרץ. על פי הערכות, לא נותר הרבה שמן במים, ופעולות השאיבה אכן יסתיימו עוד היום (א').

עד כה נשאבו כ-12 טון דלק שמהם פונו כבר כשבעה טון למיכלי קצא"א והשאר יפונו במהלך הימים הקרובים. כמות קטנה של שמן הגיעה גם לגדר הצפונית של ריף הדולפינים, ואנשי המקום סופגים את השמן בעזרת רשות הטבע והגנים. כמו כן, כאמור, נמשכת החקירה של האונייה AVRAMIT (המפליגה בדגל פנמה ובבעלות חברה טורקית) על ידי צוות אגף ים וחופים המסתייע במפקחים של רשות הספנות והנמלים במשרד התחבורה.
צילום: המשרד להגנת הסביבה
כתם השמן בנמל אילת צילום: המשרד להגנת הסביבה

מי ים סוף סבלו בסוף השבוע משני מקרי זיהום חמורים: ביום שישי נבלם הזיהום בעזרת פעולה מהירה של אנשי התחנה לזיהום ים באילת, רשות שמורות הטבע, יחידת החילוץ של אילת, בשיתוף מתנדבים באילת. אתמול (שבת) בבוקר אותר מוקד זיהום נוסף בשטח נמל אילת וחודשו פעולות הניקוי במקום. 

כבר ביום שישי עלה חשד כי אוניית הצובר העוגנת ליד רציף הצובר של הנמל היא שגרמה לזיהום החמור. למחרת, לאחר שאותר הזיהום הנוסף שנפלט מהאונייה, עלו אנשי המשרד להגנת הסביבה אל סיפון האונייה והחלו לחקור את אנשי הצוות.

יש לציין כי במקרים קודמים שבהם הים באילת זוהם מדליפת שמן או דלק מאונייה הועמדו בעלי האונייה לדין ונקנסו במאות אלפי שקלים. כעת בוחנים במשרד להגנת הסביבה נקיטת צעדים נגד בעלי הספינה אם אכן יתברר כי הם אשמים במחדל.

בהכנת הידיעה השתתפה יהודית זילברשטיין

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
לפני אסון: זיהום הים בדלק הוא אופרה אחרת

Comments