זיהום כבד בנחל אלכסנדר; חשש לצמחייה ולדגים

פורסם: 23 בנוב׳ 2010, 7:46 על ידי: Sustainability Org
פסולת מסיק זיתים שמגיעה משטחי הרשות הפלסטינית, גרמה להררי קצף שמזהמים את הנחל ומעמידים בסכנה את מאמצי השיקום שהושקעו במקום. רשות הניקוז והנחלים: "אסון לנחל"
רענן בן צור, 22/11/2010

"אסון לנחל" - כך מגדירים ברשות הניקוז והנחלים של המועצה אזורית עמק חפר, את הזיהום שנגרם בנחל אלכסנדר בגלל פסולת מסיק הזיתים שמגיעה משטחי הרשות הפלסטינית. החשש המוחשי הוא, שהצמחייה והדגים בנחל לא ישרדו את הזיהום.

 

מזה שנים רבות שהמועצה האזורית משקיעה מאמצים באמצעות רשות הניקוז והנחלים שהוקמה במועצה, שנועדו להביא את הנחל למצב שבו יזרמו בו מים נקיים ודגים ובעלי חיים יחיו במים. המאמצים נשאו פרי ואכן, היום חיים בנחל דגים מסוגים שונים, צבים רכים וצמחיה.

 

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "בנחל אלכסנדר זורמים כרגע קולחין באיכויות ירודות המגיעים משטחי הרשות הפלסטינית ובתוכם כמויות גדולות מאוד של עקר. העקר הינו תוצר לווי של מסיק הזיתים. הוא מכיל חומרים רעילים ומזהמים וכתוצאה מכך לא ניתן לטפל בשפכים המגיעים למתקן לטיפול בשפכים שנמצא ביד חנה.

 

"לאור כל זאת ועד לסיום עונת המסיק, האיכויות הצפויות להיות מוזרמות לנחל יהיו נמוכות. המשרד להגנת הסביבה פעל לאיגום שפכים אלה במאגר יעודי אולם משנמלא מאגר זה, העודפים זורמים לנחל".

 

יעל דראל השתתפה בהכנת הכתבה

 

לכתבה באתר ynet


Comments