53,549 איש בביג'ין יתחרו על 20 אלף לוחיות רישוי

נשלח 2 בינו׳ 2011, 1:42 על ידי Sustainability Org
 02.1.2011 סוכנויות הידיעות

התושבים בבייג'ין, העיר שדורגה כבעלת התנועה העמוסה בעולם, מיהרו להירשם להוצאת לוחית רישוי חדשה אתמול, לאחר כניסתם לתוקף של חוקים המגבילים רכישת מכוניות חדשות, במטרה להקל על העומסים. ביום אחד בלבד הוגשו 53,549 בקשות ללוחיות רישוי חדשות על ידי תושבי בייג'ין, למעלה מכפול ממספר רישיונות רכישת המכוניות שיונפקו מדי חודש - כך דיווחה העיתונות הסינית.

בשבוע שעבר פורסם כי מכירותיהן של מכוניות חדשות בבייג'ין צפויות לרדת השנה במחצית, ולהסתכם ב-400 אלף בלבד, בשל מגבלות חדשות של העירייה על הוצאת לוחיות רישוי חדשות, כך אמר לו ליי, סגן מזכ"ל ארגון סוחרי הרכב של סין.

העירייה תתיר את הנפקתן של 20 אלף לוחיות רישוי מדי חודש, או 240 אלף לוחיות רישוי בלבד למכוניות חדשות בבייג'ין ב-2011, ורק אזרחים הרשומים כתושבי העיר יוכלו להחזיק במכונית, כך הודיעה עיריית בייג'ין ביום חמישי, וזאת בניסיון לצמצם את עומסי התנועה הכבדים והפקקים בעיר, ולהפחית את זיהום האוויר.

מלבד 240 אלף המכוניות שניתן יהיה לרכוש במסגרת המכסה, 160 אלף מכוניות נוספות צפויות להימכר בשנה הבאה בעיר לתושבים אשר ימכרו את מכוניתם הישנה וירכשו במקומה חדשה, ציין לו. על פי החוק, בעלי מכוניות בבייג'ין יכולים להשתמש בלוחיות רישוי ישנות במכוניותיהם החדשות, לאחר מכירתן של המכוניות הישנות.

בשנה שעברה עקפה סין את ארה"ב כשוק הרכב הגדול בעולם, עם 13.6 מיליון מכוניות שנמכרות בה בשנה. פקקי התנועה הם בעיה קשה בבייג'ין. בערב אחד בספטמבר האחרון נרשם שיא של 140 פקקי תנועה בעיר. בכביש מבייג'ין לטיבט השתרך פקק באורך 120 ק"מ בתחילת ספטמבר, שבוע בלבד לאחר שבאותו אזור השתחרר פקק באורך 100 ק"מ.

לכתבה בדהמרקר

Comments