מבלי לתדלק: רוצים סיבוב על המונית הסולארית?

נשלח 23 באוק׳ 2011, 14:48 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 23 באוק׳ 2011, 14:49 ]

אחרי שהקיף את העולם במכונית שנעה בעזרת אנרגיית שמש, לואיס פאלמר ומכוניתו הסולארית מגיעים לישראל.

nrg מעריב | 23/10/2011 16:15
תגיות: אנרגיה סולארית,מונית סולארית

אחד מגולשי nrg מעריב יזכו לסיבוב על המונית הסולארית שמגיעה לישראל השבוע. כפי שפורסם לראשונה ב-nrg מעריב, המכונית, שתוכננה והורכבה על ידי לואיס פאלמר, מורה שוויצרי, תגיע לישראל אחרי שהקיפה את העולם ונסעה למעלה מ-60 אלף קילומטר מבלי לתדלק.

רוצים לקבל סיבוב?­כנסו לדף הפייסבוק של nrg ירוק, תעשו לנו "לייק" וספרו לנו על המעשה הכי ירוק שעשיתם ואחד מכם יזכה לסיבוב מיוחד על המכונית שנוסעת עם השמש, ביום שישי הבא (4/11) בתל אביב. הזוכה יקבל גם זוג כרטיסים לאירוע חגיגי שיתקיים לכבוד המכונית בהשתתפות סלבריטאים ואנשי סביבה על גג הדיזנגוף סנטר.
צילום: יח''צ
המונית הסולארית. מגיעה למהירות של 90 קמ''ש צילום: יח''צ

המסע הסולארי

המכונית מגיעה לישראל במסגרת קמפיין "המסע הסולארי" של עמותת אקולנוע והמועצה לישראל יפה. מטרת המסע היא לעודד את ניצול 280 ימי השמש בארץ לאנרגיה, לתחבורה ולסביבה נקייה יותר, להסיר חסמים שמונעים את פיתוח התחום ולקדם את מקומה של ישראל כמדינה אשר מסוגלת להוביל את המחקר והפיתוח העולמי בתחום האנרגיה הסולארית.

במסגרת המסע יפגשו פאלמר והמונית הסולארית את שרים, ראשי ערים, סלבריטאים, אנשי עסקים ופעילי סביבה. המסע יעבור בין היתר ביער הכרמל, בערי השרון ובירושלים.

פאלמר צפוי גם להשתתף בכנס אנרגיה סולארית בשלטון המקומי, באירוע הפתיחה של פסטיבל אקולנוע בסינמטק ירושלים, בכנס סביבה וטבע של החברה להגנת הטבע בירושלים ובאירועי יום הניקיון הבינלאומי של קק"ל.

לשכנע את מקבלי החלטות
עוד כשהיה נער חלם פאלמר להקיף את העולם. פאלמר הבין שאם יגשים את חלום ילדותו יפגע על הדרך (הארוכה) גם בסביבה. לכן החליט לייצר בעצמו מכונית הפועלת על אנרגיית השמש בלבד ואיתה הוא יצא להקיף את העולם.

המכונית הסולארית נבנתה בידי פאלמר עצמו, מאל"ף עד ת"ו, בעזרת מהנדסים מכמה אוניברסיטאות שוויצריות. ברכב שני מושבים כשלצידם אין אפילו מקום להניח את כוס הקפה. המכונית קלת משקל ועשויה אלומיניום ופיברגלס. דלת המכונית עשויה מפלסטיק והיא נפתחת כלפי מעלה. המונית מגיעה למהירות של 90 קמ"ש וכשמהצבר טעון לגמרי, טווח הנסיעה מגיע לכ-300 קילומטרים.

מסעו תועד בסרט התיעודי "המונית הסולארית". הוא יצא לדרך בקיץ 2007 ובסרט ניתן לראות את ההרפתקאות והקשיים אותם חווה המורה. המכונית, שהייעוד שלה הוא לשכנע את מקבלי החלטות שהעתיד הוא ירוק ולכן זכתה לכינוי מונית סולארית.

לכתבה באתר nrg
Comments