מניית טסלה נפלה ב-6% לאחר פרסום תמונות שריפה במודל S

פורסם: 5 באוק׳ 2013, 9:14 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 באוק׳ 2013, 9:14 ]

בלוג רכב פירסם תמונות על שריפה שפרצה בתאונה בה היתה מעורבת מכונית חשמלית של החברה; מומחי בטיחות מזהירים מפני סכנות הבטיחות של סוללות הליתיום ברכבים חשמליים

מאת רויטרס, 3/10/2013

מניית טסלה, חברת הרכב החשמלי שזוכה להצלחה בארה"ב, נפלה אתמול ב-6% במסחר בוול סטריט לאחר שבלוג רכב פירסם תמונות שמראות את מודל S של החברה עולה בלהבות בתאונת דרכים שבה היה מעורב מדרום לסיאטל ביום שלישי.

הבלוג " Jalopnik" פירסם ביום רביעי תמונות וסרטון של האש שפרצה ברכב. טסלה אישרה את אמינותם ואמרה כי השריפה נבעה מכך שהנהג דרס "חפץ מתכתי גדול" שגרם לנזק גדול לחזית הרכב.

לסרטון וידאו - כאן

לא ברור אם סוללת הליתיום ברכב נפגעה. מכבי אש התקשו לכבות את האש, והנזק שנגרם הקשה לקבוע את השפעת חפץ המתכת על הרכב, אמר כריס ווב, דובר מטעם וושינגטון סטייט פטרול.

מודל S החשמלי, כמו מכוניות ירוקות רבות אחרות, מונע באמצעות סוללות ליתיום, טכנולוגיה חדשה יחסית בתעשיית הרכב שהינה עוצמתית במידה ניכרת מאשר מצברים רגילים, אולם הן גם נושאות סיכון בטיחות, לפי מומחי סוללות.

מניית טסלה נפלה ב-6.2% ל-180.95 דולר בסגירת המסחר אתמול בנאסד"ק – הירידה החדה מאז אמצע יולי.

בנפרד ביום רביעי, אנליסט ביירד אנד קו, בן קאלו, הוריד את המלצת הקנייה של מניית טסלה ל"נטרלית". "לטסלה יש עוד כמה ציוני דרך מהותיים ב-18 החודשים הקרובים, כולל השקת מודל X והמשך גידול הייצור", כתב קאלו.

עד כה השנה, מניית טסלה נסקה ביותר מ-400% בעקבות הצלחת המכירות של מודל S. אולם כמה משקיעים ואנליסטים סבורים ששווי המנייה מנופח. שווי השוק של טסלה עומד כיום על כ-23 מיליארד דולר, כמעט חצי מג'נרל מוטורס, ששוה 49 מיליארד דולר.

לכתבה בדהמרקר
Comments