האם עובדי ההיי-טק מוכנים לוותר על רכב הליסינג שלהם?

פורסם: 8 באוג׳ 2012, 6:32 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 8 באוג׳ 2012, 6:34 ]

ההתייקרות במחירי הדלק והעלויות הגבוהות של שווי השימוש מביאים את חברות ההיסעים ודן ביניהן לחזר אחר עובדי ההיי-טק במרכז

מאת דניאל שמיל, 8/8/2012
 

ייקור הדלק והעלויות המאמירות של שווי השימוש מביאות חברות היסעים לחזר אחרי עובדים בעלי מכוניות בליסינג, בתקווה שיוותרו על המכונית הצמודה ממקום העבודה. מש-דן, זרוע ההיסעים של חברת האוטובוסים דן, מציעה לעובדי היי-טק בתל אביב, בהרצליה ובכפר סבא להצטרף לשירות שבו מיניבוס יאסוף אותם מבתיהם ויסיע אותם למקום עבודתם וחזרה.

השירות, שנקרא Way2Work, נעשה בשעות קבועות, אך המשתמשים יכולים לשנות את תוואי ההסעה לפי צורכיהם ולבחור בהסעה לפי השעות הנוחות להם. העלות החודשית של השירות תחל ב-537 שקל להסעה מצפון תל אביב לאזור רמת החי"ל, ותגיע עד 859 שקל לחודש עבור הסעה יומית מאזור בקעת אונו לכפר סבא.

במש-דן מבטיחים כי משך הנסיעה לא יעלה על חצי שעה בהסעות בתוך תל אביב, וכי נסיעה פרברית לא תארך יותר מ-70 דקות. כיום משתמשים בשירות 100 עובדי היי-טק, ובכוונת מש-דן להרחיבו גם לערים נוספות. באחרונה פנתה מש-דן גם למועדון הצרכנות היי-טק זון והציעה לחבריו הנחה של 15% בשירות.

המהלך, שמבוסס על מודל Door to Door של התחבורה הציבורית, זוכה באחרונה בהצלחה בעיקר כשירות משלים לנוסעי הרכבת. כך, חברת קרית עתידים בתל אביב מפעילה שירות שאטלים מתחנות הרכבת באוניברסיטת תל אביב ובבני ברק אל המתחם, כמו גם חברת קומברס (לרמת החי"ל); אינטל מממנת שאטלים לעובדיה מפעל החברה בקרית גת מתחנת הרכבת; ועיריית הרצליה מפעילה שירות עבור המועסקים באזור התעשייה העירוני.

לרכבת ישראל תקציב לעידוד השימוש בהגעה ברכבת באמצעות סבסוד תחבורה משלימה. בין היתר, מממנת כיום החברה שאטלים מתחנת הרכבת בהרצליה למרכז הבינתחומי, ובין גבעת עדה לתחנת הרכבת בבנימינה. כפי שנחשף באחרונה, רכבת ישראל ודן מקדמות מיזם שאטלים מתחנות הרכבת בתל אביב למתחם העסקים בשדרות רוטשילד בעיר עבור עובדי הבנקים.

 

לכתבה בדהמרקר


כתבות קשורות:
 
Comments