בקרוב בגוש דן: כרטיס אחד לכמה נסיעות אוטובוס

פורסם: 23 בדצמ׳ 2010, 7:38 על ידי: Sustainability Org

משרד התחבורה מקדים את השלב השני ברפורמת התחבורה הציבורית בגוש דן: בחודש יוני יבוצעו שינויים בקווי האוטובוסים, ישופרו התחנות ויעודכנו התעריפים. כמו כן יתאפשר לשלם פעם אחת עבור הנסיעה, גם אם תכלול מעבר בין קווים

זמן מעריב | 23/12/2010 13:07
תגיות: תחבורה ציבורית,ישראל כץ

הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן עולה שלב: משרד התחבורה הודיע היום (ה') כי החליט להקדים את השלב השני של הרפורמה, ולבצעה לכל היותר עד יוני 2011 במקום בסוף שנת 2011, כפי שתוכנן.
 
אוטובוס של חברת דן
אוטובוס של חברת דן צילום :אבי אשכנזי

במסגרת השלב השני יופעלו 51 קווים חדשים שיחליפו 70 קווים קיימים, ותתבצע הפרדה בין קווים ראשיים לקווים מקומיים. כמן כן ישופרו תחנות האוטובוסים, יתווספו מפרצי חנייה חדשים לאוטובוסים ויוצבו שלטים אלקטרוניים, שיציגו מידע בזמן אמת על זמני ההגעה של האוטובוסים.

השלב הראשון, שיישומו החל בחודש אוגוסט 2010, כלל שינויים ושיפורים בשישה קווים מרכזיים בתל אביב ובגוש דן.

בכנס ראשי ערים במטרופולין שהתקיים היום (ה') בתל אביב אמר שר התחבורה ישראל כץ, כי השלב השני ילווה ברפורמה כוללת בתעריפים, שתאפשר לנוסעים לבחור את מסלול הנסיעה בהתאם לצרכיהם ולשלם פעם אחת עבור הנסיעה, גם אם יבצעו מעבר בין קווים וחברות תחבורה ציבורית.

"במסגרת הרה-ארגון תבוצע רפורמה במבנה התעריפים בגוש דן, המיועדת ליצור תעריף פשוט וידידותי לנוסע, בדומה למקובל במטרופולינים רבים בעולם" אמר כץ.

ארגון מגמה ירוקה, המקדם כבר שנים את יישומה של תכנית הרה-ארגון בתחבורה הציבורית, הביע שביעות רצון מההחלטה: "אנו מברכים את השר כץ על הצעד, שהנוסעים התקועים מזה זמן רב מצפים לו. אנו קוראים לשר כץ לוודא את יישום ההצהרה מכיוון ששמענו בשנים האחרונות הצהרות רבות בנושא ואנו מחכים לראות תוצאות בשטח".

לכתבה באתר nrg
Comments