ת"א אישרה הפעלת אוטובוסים בשבת; משרד התחבורה: נסרב לבקשה

פורסם: 21 בפבר׳ 2012, 1:01 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 בפבר׳ 2012, 1:03 ]

ההצעה כוללת אפשרויות רבות להתמודדות עם סירוב, שמבוססות על הערכה כי במשרד התחבורה יבלמו את התוכנית ■ רון חולדאי: "מי שלא רוצה לעלות לאוטובוס יכול לא לעלות"

מאת דניאל שמיל, 20/2/2012
 

מועצת העיר ת"א החליטה היום לפנות למשרד התחבורה כדי להפעיל קווי אוטובוס גם בשבת. בהחלטה, אותה הציעה חברת המועצה תמר זנדברג (מרצ), נכתב כי "העירייה תעביר בקשה מפורטת למשרד התחבורה להפעלה בשבת של קווים חיוניים. באם יתקבל סירוב, תכין העירייה תכנית להפעלת קווי הסעות עירוניים ע"י חברה עירונית על פי הרציונל של הסעה משכונות הצפון, הדרום ויפו אל מרכז העיר, ואל הים ואל מקומות בילוי. באם יתקבל סירוב, תעביר העירייה בקשה למשרד התחבורה להרחבת קווי השירות בשבת והרחבת המסלול לקווים שפועלים במסלול מצומצם כך שישרתו תנועה משכונות הצפון, הדרום ויפו למרכז, לים ולמקומות בילוי".

תמר זנדברג. צילום: מוטי מילרוד

הצעת ההחלטה כוללת אפשרויות רבות להתמודדות עם סירוב, שמבוססות על הערכה כי המפקח על התעבורה במשרד התחבורה לא יאפשר את הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, על רקע החשש למתיחות עם גורמים דתיים והיחסים המתוחים בין שר התחבורה, ישראל כץ, לראש עיריית ת"א רון חולדאי.

ההצעה התקבלה במועצת העיר ברוב של 13 בעד ו-7 נגד, וכעת תעבור לדיון בהנהלה העירונית.

ראש העיר תל אביב רון חולדאי, שכבר הביע בעבר בעמוד הפייסבוק שלו תמיכה במאבק, אמר בדיון: "אני באופן אישי תומך בהצעה, מי שלא רוצה לעלות לאוטובוס יכול לא לעלות". מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית שיזמה את המחאה למען תחבורה ציבורית בשבת: "ללא ספק מדובר בהישג אדיר, כמעט היסטורי, לקמפיין שרק החל. יחד עם האופטימיות, על הפוליטיקאים לדעת שאנחנו לא הולכים הביתה עד שיהיה אוטובוס שיחזיר אותנו - לא ניתן לאף אחד לקבור את המאבק הזה. גם בשבת הזו יחכו פעילי ישראל חופשית לאוטובוס ברחבי ת"א, ואנחנו מזמינים את ראש העיר וחברי המועצה להצטרף אלינו".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "קיים סטטוס קוו של עשרות שנים בעניין הפעלת תחבורה ציבורית בשבת ואין בכוונת משרד התחבורה להפר אותו".

לכתבה בדהמרקר


כתבות קשורות:

רון חולדאי: האופניים הפכו לכלי תחבורה לכל שימוש

Comments