בדרך למכון הרישוי? תקני זיהום האוויר יוחמרו

פורסם: 1 במאי 2012, 7:11 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 1 במאי 2012, 7:11 ]

ועדת הסביבה אישרה תקנות חדשות של המשרד להגנת הסביבה. בדיקת זיהום האוויר של כלי הרכב תותאם לתקנים האירופאיים

תגיות: תחבורה (סביבה), זיהום אוויר
פליטת הזיהום של כלי הרכב ייבדקו במבחן הרישוי השנתי בהתאם לתקנים המקובלים באירופה. ועדת הפנים והסביבה של הכנסת אישרה היום (ג') תקנות חדשות שהציג המשרד להגנת הסביבה. על פי הערכת המשרד, כתוצאה מכך יצומצם משמעותית זיהום האוויר הנפלט מאלפי כלי רכב שאינם תקינים ובכל זאת עוברים כיום את הבדיקה.
המכונית מזהמת? הבדיקה הוחמרה
המכונית מזהמת? הבדיקה הוחמרה צילום: אי-אף-פי
על פי התקנות החדשות, ערכי פליטת הזיהום לכלי רכב ושיטת הבדיקה של זיהום האוויר בבדיקת הרישוי השנתית יהיו כפי שקבע יצרן הרכב לדגם הנבדק. במשרד להגנת הסביבה מסבירים כי "מדובר בשיטה מדויקת יותר מהשיטה הקבועה היום".  לדבריהם, בכך יותאמו תקנים אלה לתקנים הנהוגים כיום באירופה ונחשבים למחמירים יותר מהנהוג עד כה בארץ.

בנוסף, התקנות מסמיכות את המשרד להגנת הסביבה לפקח על ביצוע בדיקות זיהום האוויר מכלי הרכב במכוני הרישוי. בוחני הרכב עתידים לעבור הכשרה של המשרד להגנת הסביבה.

"רכבים שאינם תקינים פולטים רמות גבוהות של זיהום אוויר, ומסכנים את האוכלוסייה הנחשפת לזיהום זה", ציין השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן. לדבריו, כלי הרכב הם המקור העיקרי לזיהום האוויר במרכזי הערים.

"מעתה יתאפשר פיקוח סביבתי הדוק על פעילות מכוני הרישוי, ורמות הבדיקה יוחמרו, דבר שיבטיח שכלי הרכב בכבישים אינם חורגים מרמת הזיהום המותרת ונמנעת פגיעה מיותרת בבריאות הציבור", הוסיף השר.

 
Comments