קחו מכונית בהרצליה, השיבו אותה בתל אביב

פורסם: 30 באפר׳ 2013, 5:20 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 30 באפר׳ 2013, 5:21 ]
העיר תל אביב הגיעה להסכם שיתוף פעולה עם עיריות שכנות, במסגרתו ניתן יהיה לשכור מכונית לפרק זמן קצר, ולהחזיר אותה בעיר אחרת. מחיר ההשכרה המרבי יהיה 60 שקלים לשעה, או עד 25 שקלים לחצי שעה
שחר הזלקורן, 30/4/2013

העתיד התחבורתי של גוש דן? שוכרים מכונית בראשון לציון, ומחזירים בתל אביב. עיריית תל אביב מודיעה היום (ג') כי עיריות שכנות הסכימו להשתתף בהקמת מערך עירוני של "שיתוף כלי רכב". במסגרת המערך המתוכנן, יוכלו תושבים או מבקרים לשכור כלי רכב לפרקי זמן קצרים, ובמחירים שאמורים להיות זולים יחסית. בעירייה הצהירו לאחרונה כי מחיר ההשכרה המרבי יהיה 60 שקלים לשעת שימוש, או עד 25 שקלים לחצי שעה.

 

רוכב חובב: ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי (צילום: ירון ברנר)
רוכב חובב: ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי (צילום: ירון ברנר)

 

על-פי הודעת העירייה, בפגישה שנערכה בשבוע שעבר הוצג הפרויקט העתידי בפני מנכ"לי העיריות השכנות. בעקבות הפגישה, כך אומרים היום בעיריית תל אביב, הובעה הסכמה עקרונית של עיריות רעננה, ראשון לציון, הרצליה, חולון, רמת גן, גבעתיים ובת-ים. ראוי להזכיר כי כבר בתחילת אפריל פרסמה עיריית תל אביב בקשה לקבלת מידע מיזמים (RFI), בעניין מערך שיתוף כלי הרכב. 

 

כמו תל אופן, אבל עם אוטו 

בעירייה מסבירים כי מערך שיתוף כלי הרכב יפעל בדומה למערך השכרת האופניים בתל אביב, "תל אופן". ברחבי הערים שישתתפו בפרויקט יפרשו תחנות השכרה והחזרה, והמשתמשים יוכלו לקחת את כלי הרכב מתחנה אחת ולהחזירו באחרת. על-פי פניית העירייה ליזמים, מבנה התעריפים יוכל להתבסס על כמה משתנים - למשל עלות לפי זמן ההשכרה (דקה, שעה או יום), או עלות לפי מרחק (מחיר לכל ק"מ).

 

בעירייה אומרים כי כבר פנו ליבואנים ויצרנים של רכבים חשמליים בישראל ובעולם. עם זאת, מהבקשה שפרסמה העירייה בתחילת החודש עולה כי בתחילה לא יוגבל סוג ההנעה של כלי הרכב שיושכרו - בנזין, חשמל, היברידי או גז. על-פי הבקשה, יתכן כי בתחילה יושכרו כלי רכב בעלי הנעה מסוג אחד, למשל הנעה היברידית, ובשלב מאוחר יותר יוצעו כלי רכב חשמליים.

 

בעירייה גם מסבירים כי המטרה של המערך העתידי היא לתת מענה תחבורתי מלא, שיאפשר לתושבים ומבקרים לוותר לחלוטין של השימוש במכונית הפרטית, להשתמש בתחבורה ציבורית בלבד - רכבת קלה, אופניים, אוטובוסים ובעתיד גם כלי רכב חשמליים. אם תושג המטרה, מבהירים שם, יופחת זיהום האוויר בגוש דן ויינתן מענה לבעיות החניה ועומסי התנועה.


לכתבה באתר ynet


Comments