תושבי רמת השרון: להציב שילוט אלקטרוני בתחנות האוטובוס

פורסם: 18 בנוב׳ 2012, 12:35 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 18 בנוב׳ 2012, 12:35 ]
 
עיריית רמת השרון החליטה שלא לאשר להציב עמודי שילוט דיגיטאלי שבגלל רוחב המדרכה, עלולים, לטענת העירייה, לפגוע בנגישות. יוזמי העצומה: "מדובר בתחנות שמספקות מידע חשוב לגבי זמני הגעת האוטובוסים"
תותים - פורום השכונות העירוני של רמת השרון, בשיתוף ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בשרון, השיקו השבוע עצומת תושבים למען הצבת שילוט אלקטרוני בתחנות אוטובוס ברחבי רמת השרון, העובדות על טכנולוגיה סולארית.

לטענת יוזמי העצומה, עיריית רמת השרון התנגדה לאחרונה להצבת שילוט אלקטרוני מתקדם בתחנות האוטובוסים בטענה של "פגיעה בחזות סביבת התחנה".

על גבי העצומה ציינו יוזמיה כי היתרונות של התקנת תחנה או שילוט אלקטרוני שעובד על טכנולוגיה סולארית הינם: עדכון חי של זמני הגעת האוטובוס לתחנה, חלופת אנרגיה החוסכת בחשמל, פתרון אקולוגי ירוק והנגשה לאוכלוסיית בעלי מוגבלויות. "התחנות הללו יכולות להכריז מתי ייכנס האוטובוס הבא לתחנה ובכך להקל ולהנגיש את המידע לציבור", אמר עו"ד לירן זילברמן, חבר מוביל בתותים.

עמית שמש, רכז צוות השרון בארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל, ציין השבוע כי תחנות דוגמת אלו פועלות בכל ערי השרון (הרצליה, רעננה, כפר סבא והוד השרון). שמש הוסיף: "מדובר בתחנות שמספקות מידע חשוב לגבי זמני הגעת האוטובוסים. ארגון נוסעי התחבורה הציבורית פנה לעיריית רמת השרון בבקשה להציב את השילוט בתחומה. העירייה התנגדה בנימוק של פגיעה בחזות העיר ובבעלי מוגבלויות, אבל עובדה שהתחנות לא פוגעות בנגישות באף אחת מערי השרון האחרות. אולי במספר תחנות ברמה"ש קיימות בעיות נקודתיות אבל לא סביר שהצבת השלטים לא מתאפשרת באופן גורף בכל התחנות ברמה"ש".

במכתב שהעבירה שירה אבין, סגנית ומ"מ ראש העירייה, לאיתי חיים, מנכ"ל ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל, היא ציינה כי נושא השילוט הדיגיטלי נבחן בעירייה. אבין ציינה כי בשנה האחרונה בוצעו סיורים של אנשי המקצועיים בעירייה ונציגי החברה המתקינה.

אבין: "במהלך הסיור ומבדיקת רוחב המדרכות שהינן צרות, עמוד נוסף בכל תחנה יפגע בנגישות הנוסעים, הנכים והולכי הרגל ומתוך שכך יפגע בחזות סביבת התחנה. לדעתנו, ראוי להתקין את הצג בתוך התחנה ואת לוח התאום הסולאריים מעל התחנה ולהימנע מהתקנת עמוד נוסף כדי שנאפשר נגישות וסביבה ידידותית לקהל הרחב".

מחברת מטרופולין נמסר בתגובה: "נציגי מטרופולין ערכו סיור בנושא עם אדריכל העיר ומנהל מחלקת התנועה בעירייה. במהלך הסיור גובשו המיקומים להתקנת השלטים והועברו לאישור ועדת השילוט העירונית. ההחלטה בדבר התקנת השלטים הינה של הרשות המקומית בלבד ויש לפנות אליהם בנושא".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ההחלטות לגבי אופן הצבת שילוט דיגיטלי נעשו לאחר סיורי שטח, דיונים מעמיקים והמלצות של אנשי מקצוע בתחומים הרלוונטיים. תשובתה של סגנית וממלאת-מקום ראש העיר, הגב' שירה אבין, למר איתי חיים, מדגישה את העובדה, כי לא בכל אתר ניתן להציב עמוד שילוט דיגיטאלי בגלל רוחב המדרכה, העלול לפגוע דווקא בנגישות. בנוסף, עפ"י המלצות מקצועיות ובדומה למקובל במדינות מתקדמות, דוגמת צרפת, השילוט הדיגיטלי צריך להיות משולב בתחנה עצמה ולא על מתקנים חיצוניים. העירייה, מכל מקום תמשיך לפעול, באופן המקצועי ביותר, לטובת כלל התושבים, לרבות בתחום הנגישות למבני ציבור ותחנות אוטובוס.

Sharony@local.co.il

Comments