חשמליות-קטנות של פיז'ו-סיטרואן - כישלון מביך

פורסם: 10 באוג׳ 2012, 1:48 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 10 באוג׳ 2012, 1:49 ]
אספקת התאומות העירוניות-חשמליות של שני המותגים, המיוצרות מאז 2010 על-ידי מיצובישי ביפן, הופסקה עד הודעה חדשה. הסיבה - נתון מכירות מזערי, מול ציפיות שהרקיעו שחקים
רויטרס, ynet, 10/8/2012
הבטיחו 100 אלף, מכרו השנה פחות מ-2,000. מיזם הרכב החשמלי המשותף של קונצרן PSA (פיז'ו-סיטרואן) הצרפתי ומיצובישי היפנית, אינו מתרומם. ליתר דיוק, הוא לא עונה על הציפיות שתלו בו היפנים, ולא עומד בהבטחות שהעניקו הצרפתים. ונדמה כי הפערים בין הערכות מוקדמות שהושמעו, ואשר צפו הזמנות בסדר גודל של כ-100 אלף מכוניות במהלך השנים, לא יכולים להיות גדולים - ומביכים מבחינת הצרפתים - יותר.
  • למדור האופניים החדש של ynet
  • דובר מיצובישי ביפן חשף כי מול הבטחה להזמנה הגרנדיוזית, מכרו הצרפתים בחצי השנה הראשונה פחות מ-2,000 מכוניות. לכן, כך הבהיר, הוחלט במיצובישי להפסיק לייצר את הפיז'ו והסיטרואן הזעירות. לדבריו, בעתיד יתכן ויחודש הייצור, אולם הוא סירב לנקוב בתאריך יעד. מומחי תחבורה מעריכים כי למעשה מדובר בהמתת חסד של שתי המכוניות הקטנות על-ידי היצרנית בפועל. שתי המכוניות זכו אגב באישור יבוא מטעם משרד התחבורה עוד ב-2010.

מיצובישי i-Miev - ממשיכים לייצר (צילום: הלל פוסק)
מיצובישי i-Miev - ממשיכים לייצר (צילום: הלל פוסק)

מתחילת השנה מכרה פיז'ו 852 מכוניות בלבד. סיטרואן עשתה עסקים טובים יותר באחוזים, אך במספרים אבסולוטיים מדובר בפלופ לא פחות מביך - 935 מכוניות. כך לפי נתוני חברת המחקר ואיסוף המידע JATO. דיינמיקס. בסך הכל ייצרה מיצובישי מתחילת הייצור ביפן, שם מורכבות כל השלוש, מספר מכובד למדי של 28 אלף מכוניות חדשות מדגם i-Miev, סיטרואן C-זירו ופיז'ו I-On. אלא שנראה כי מיצובישי עושה עסקים טובים יחסית, בעיקר ביפן, בעוד הצרפתים לא מצליחים לשכנע קהל גדול דיו ביתרונותיו של הרכב החשמלי הזעיר ברחובות ערים צפופות.

להערכת אנליסטים, למרות שמכונית עירונית קטנטנה נחשבת לכדאית במיוחד בתצורת מנוע חשמלית, הקהל האירופי עדיין אינו בשל לה. בתקופה האחרונה מתרבים הקולות הטוענים כי הערכות מצדדי המעבר לרכב חשמלי, בדבר השתלטות מהירה על נתח שוק גדול, אינן נכונות ומציירות תמונה ורודה בהרבה מהמציאות בשטח.

לכתבה באתר ynet
 

כתבות קשורות:
 
 
Comments