מיזם הרכב החשמלי של אביב צידון מבצע ניסויים על הכביש

פורסם: 16 באוג׳ 2012, 7:13 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 16 באוג׳ 2012, 7:13 ]
חברת פינרג'י מלוד עוסקת בהשבחת סוללות מתכת אוויר, שיאפשרו לרכב חשמלי לפעול ללא צורך בטעינה חיצונית. לדברי גורמים המקורבים למיזם, הטכנולוגיה תוצג בחודשים הקרובים באופן רשמי, ובין המתעניינים בה נמצאים גם יצרני רכב
 
מאת 15/8/2012
 

איש העסקים אביב צידון, שהתפרסם בין השאר כאחד המשקיעים שהשתתפו בתוכנית "הכרישים" בערוץ 10, מעורב בפרויקט רכב חשמלי ניסויי הנערך בכבישי ישראל בשיתוף חברת ECE ההולנדית - כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת הפרויקט ייבאה חברת פינרג'י מלוד, שצידון מכהן בדירקטוריון שלה, שני רכבים חשמליים - טנדר פולקסווגן קאדי ומכונית סיטרואן C1 - שעברו בחו"ל הסבה על ידי חברת ECE, שבמסגרתה הוחלפו מנועי הבנזין הרגילים במנועים חשמליים. 

גורמים המקורבים לפרויקט אמרו ל"כלכליסט" כי פינרג'י עוסקת בהשבחת סוללות מתכת אוויר, שמייצרות חשמל באמצעות תגובה כימית בין מתכת לבין החמצן באוויר. טכנולוגיה זו מבטלת את הצורך בהטענה של הרכב החשמלי, כיוון שהחשמל להנעת הרכב נוצר באמצעות תגובה כימית ולא באמצעות מקור חיצוני. בחודשים הקרובים צפויה פינרג'י להציג רשמית את טכנולוגיית הסוללות, ולדברי גורמים המקורבים לפרויקט בין המתעניינים נמצאים גם יצרני רכב. הרכבים החשמליים שיובאו לארץ נוסעים זה כמה חודשים בכבישי ישראל כשהם מצוידים בלוחיות רישוי צהובות שהונפקו להם על ידי משרד התחבורה לפרק זמן מוגבל. בסוף הפרויקט הם יוחזרו להולנד. 

צידון הקים בשנת 1987 את חברת BVR שעסקה בטכנולוגיות סימולציה אווירית. בהמשך הוא מכר את חלקו בחברה לאלישרא, על פי שווי חברה של 130 מיליון דולר. ECE ההולנדית מייצרת רכבים חשמליים המבוססים על דגמים קיימים בעלי מנועי בנזין.

לכתבה בכלכליסט

Comments