עיריית ת"א במגעים עם ווייז לשילוב נתוני חניה ורמזורים

פורסם: 23 בספט׳ 2014, 13:21 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 23 בספט׳ 2014, 13:24 ]

הנתונים של העיריה יכולים להביא למשתמשי ווייז מידע על רחובות בהם יש עבודות לילה, כבישים חסומים, זמני התחלופה לירוק ברמזורים וגם על מספר החניות הפנויות בחניונים ברחבי העיר

צחי הופמן, 22/9/14
רון חולדאי / צילום: עיריית תל אביב
רון חולדאי / צילום: עיריית תל אביב

עיריית תל אביב-יפו פתחה בתקופה האחרונה חלק ממאגרי המידע התחבורתיים שלה לטובת פיתוח אפליקציות שתסייענה להקל על עומסי התחבורה והחנייה במטרופולין גוש דן. מאגרי המידע הפתוח (open-data) החדשים של העיר כוללים מידע אודות זמני הרמזורים, חניוני אחוזות החוף, שירותי השכרת אופניים תל-אופן ומספר המכוניות על הכביש.

"יש מגעים בין העירייה לווייז לשילוב הנתונים שאנחנו מציעים באפליקציה שלהם", אומר אביעד הלברון, מנהל מחלקת פיתוח בעיריית תל אביב. "אנחנו מספקים את המידע הזה בחינם ואנחנו מקווים שהמגעים יבשילו".

הנתונים של עיריית תל אביב יכולים להביא למשתמשי ווייז מידע על רחובות בהם יש עבודות לילה, כבישים חסומים על-ידי משטרה בגלל אירועים כמו מרתונים והפגנות - אירועים שכיחים בתל אביב. כמו כן, העירייה מספקת נתונים על זמני התחלופה לירוק ברמזורים וגם על מספר החניות הפנויות בחניונים ברחבי העיר.

עיריית תל אביב-יפו פתחה את מאגר הנתונים במסגרת תחרות App2Go לפיתוח אפליקציות להקלת בעיות התחבורה בגוש דן. התחרות היא בשיתוף קהילת EcoMotion שהוקמה במטרה לעודד פעילות יזמית בתחום התחבורה החכמה.

לכתבה בגלובס

Comments