בעקבות ת"א: עיריית הרצליה החליטה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת

פורסם: 21 במרץ 2012, 6:58 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 במרץ 2012, 6:59 ]

מועצת עיריית הרצליה החליטה אתמול (ג') כי שירות התחבורה הציבורית בעיר יופעל גם בסופי שבוע ובחגים. ראש העירייה יעל גרמן: "הקו לא יפגע בצביונה של השבת"

בתאל אפרתי | 21/3/2012 13:06
 
תגיות: תחבורה ציבורית בשבת, עיריית הרצליה
◄  עיריית תל אביב תבקש: תחבורה ציבורית בשבת

צעד נוסף בדרך לשבירת הססטוס-קוו: מועצת עיריית הרצליה החליטה אתמול (ג') כי שירות התחבורה  הציבורית בעיר יופעל גם בסופי שבוע ובחגים. ההצעה, שהוגשה על ידי סיעת "הרצליה שלנו", זכתה לרוב של 12 חברי מועצה מול חמישה מתנגדים.
אוטובוסים
אוטובוסים צילום: יוגב אטיאס

בהחלטה הובהר כי ערכי הקיימות והשוויון החברתי חרותים על דגלה של העיר, ולפיכך הפעלת קווי האוטובוסים בשבת יקדמו את שתי המטרות האלה. יישום ההצעה, הסבירו, יפחית את מספר כלי הרכב שייסעו ברחובות העיר ואת זיהום האוויר הנגרם מכך.
כמו כן, היוזמה תשפר את יכולתם של תושבים משכבות חלשות יותר, שאינם יכולים להשתמש ברכב פרטי, להתנייד בימי שבת במחיר שווה לכל נפש. בנוסף, השימוש באוטובוסים צפוי לפתור חלקית את מצוקת החנייה באזורי הנופש והבילוי בעיר בסופי שבוע, בעיקר בפארק וליד חוף הים.

"אנו מציעים להפעיל בשבת קו תחבורה ציבורית אחד מרכזי, אשר ייתן שירות לים ויעבור בציר מרכזי שסביבו גרים מרבית התושבים", אמרה ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, "הקו יעבור במרחק הליכה קצר מהפארק, ויגיע עד לחוף הים.  הקו, אשר יעבור, כאמור, בציר תנועה מרכזי, יהיה היחיד אשר יפעל בשבת ולכן יהווה מטרד מינימאלי ולא יפגע בצביונה של השבת".

המהלך טעון אישור משרד התחבורה

כתבות קשורות:
Comments