המכונית החשמלית של בטר פלייס - 123 אלף שקל

פורסם: 15 במאי 2011, 3:16 על ידי: Sustainability Org
מיזם הטענת הרכב החשמלי של חברת בטר פלייס, חשף היום (א') את מחירה של המכונית החשמלית שתשווק בישראל. כצפוי, מחיר ההופך אותה נחשקת במיוחד בציי רכב. מה יהיה מחיר הליסינג? את המידע הזה לא משחררת החברה בינתיים
חיים זרזר, 15/5/2011

אחד הסודות היותר שמורים של חברת בטר פלייס, מחירה של המכונית החשמלית שתשווק בישראל, נחשף היום (א'). הרנו פלואנס Z.E תעלה 123 אלף שקלים לצרכן, ולמחיר זה יהיה צורך להוסיף חבילת שימוש חודשית במחיר של 1,090 עד 1,600 שקלים. בטר פלייס תציע את המכונית גם ברמת גימור גבוהה יותר ובמחיר גבוה ב-7,000 שקל. בחבילת האבזור היוקרתית יהיו חיישני חניה, חישוקים קלים וגלגל הגה מצופה עור. 

בבטר פלייס הסבירו היום כי חבילת השימוש כוללת עמדת טעינה ביתית, רק ללקוחות בעלי חניה פרטית ו-או מסומנת. בנוסף תכלול החבילה גם החלפת סוללות ללא הגבלה (אך בהתאם לחבילת השימוש), גישה חופשית לעמדות טעינה ציבוריות, מערכת תמיכה מקוונת לנהג, שירותי דרך ושרות לקוחות 24 שעות ביממה. המכונית החשמלית תשווק עם אחריות יצרן מלאה לתקופה של ארבע שנים ו-או 120 אלף ק"מ. 

רכשתם רכב חשמלי של אגסי? הכירו: זו תחנת החלפת סוללה (תצלום: יצרן)

בבטר פלייס הבהירו כי מרכזי השירות של חברת קרסו - יבואנית רנו, ניסאן ואינפיניטי לישראל - יעניקו למכונית טיפולים שוטפים, אותם היא צריכה לעבור אחת לשנה ובכל מקרה כל 30 אלף ק"מ. למשתמשים "כבדים" תוצע גם חבילה ייעודית, תמורת 157 אלף שקל. במחיר זה יקבל הרוכש את הגרסה הבסיסית של המכונית בתוספת חבילת שימוש של 25 אלף ק"מ בשנה למשך שלוש שנים. 

חבילות השימוש: 

  • עד 20 אלף ק"מ בשנה: 1,090 שקלים בחודש, ושקל עבור כל ק"מ נוסף.
  • עד 23 אלף ק"מ בשנה: 1,300 שקלים בחודש, ו-0.95 שקל לכל ק"מ נוסף.
  • עד 26 אלף ק"מ בשנה: 1,470 שקלים בחודש, ו-0.90 שקל לכל ק"מ נוסף.
  • עד 30 אלף ק"מ בשנה: 1,600 שקלים בחודש, ו-0.85 שקל לכל ק"מ נוסף.

אם אתם שוקלים כבר רכישה, קחו רק בחשבון כי חברת בטר פלייס אינה מציעה לעת עתה אפשרות טרייד אין, אם כי הם טוענים כי בעתיד הקרוב תוצע גם אפשרות שכזו. רכשתם חשמלית ותהיו מעוניינים למכור אותה בסיום ההתקשרות? בניגוד להשערות שהועלו בעבר, בטר פלייס אינה מבטיחה לרכוש את הפלואנס בתום תקופה ההתקשרות. אגב, רוכש רנו פלואנס חשמלית כיד שניה, יחוייב מעשית בהמשך ההתקשרות עם בטר פלייס. 

עוד כדאי לציין כי ניתן יהיה להשתחרר מהסכם השימוש החודשי, כך בטר פלייס, אם כי מכיוון שאין כל אפשרות רכישת סוללה על-ידי הלקוח, לא ברור כיצד ניתן לצאת מחבילת ההתקשרות.
 
Comments