הנתיב המהיר לעושר

נשלח 17 בינו׳ 2011, 21:38 על ידי Sustainability Org
 17.1.2011 רון חולדאי

>> הנתיב המהיר שהחל לפעול באחרונה במקביל לכביש 1, הוא ללא ספק הצלחה. האוטובוסים החולפים במהירות בנתיב המהיר יוצרים את התובנה אצל הנהגים התקועים בפקק הגדול שעדיף להשתמש בתחבורה הציבורית כדי להגיע במהירות ויעילות לעיר.

השאלה שבכל זאת מטרידה בסיפור הזה היא מדוע אצלנו תמיד צריך להמציא פרויקט ארוך, יקר ומתוחכם שנותן יתרון רק לאותם עשירים היכולים תמורת סכום גבוה לקנות את דרכם המהירה לעיר ברכבם הפרטי המזהם ומחולל הצפיפות.

כדי לתת עדיפות לתחבורה הציבורית ולכלי רכב מלא בנוסעים די היה בפעולה פשוטה, מהירה וזולה של סימון נתיב תחבורה ציבורית לאורך כביש 1. נראה שהוגי הנתיב המהיר שכחו שתחבורה ציבורית היא שירות ולא מוצר כלכלי, ושמעבר לחשיבותה לכלכלה ולסביבה, יש לה גם תפקיד חברתי ממדרגה ראשונה. הגיע הזמן שנבין כי רק יצירת מציאות שבה תהיה עדיפות לתחבורה ציבורית אשר תינתן במחיר שווה לכל נפש, תביא כל אזרח - עשיר או עני - להשאיר את הרכב הפרטי שלו בבית.

אבל אצלנו קודם הפריטו את חברות האוטובוס, עכשיו בונים נתיב לעשירים - וכולם ממשיכים לתהות מדוע התחבורה הציבורית סובלת מבעיית תדמית קשה ונשארת מנת חלקם של "חסרי הברירה", וכיצד זה בעולם הגדול יכול המנכ"ל בחליפה לשבת באוטובוס או ברכבת לצד עובד הניקיון.

למרבה הצער, התייחסותה של ממשלת ישראל לתחבורה הציבורית היא רק עוד סימפטום לתופעה קשה ורחבה יותר של הפקרת סדר היום האזרחי באופן המעמיק את הפערים החברתיים ושוחק עד דק את מעמד הביניים. כך מחירי המים הופכים שערורייתים, החינוך הציבורי נהרס, הזכות לקורת גג נהפכת לחלום רחוק, ויותר ויותר אנשים יצרניים העובדים לפרנסתם הופכים כאן לעניים ופושטי יד.

אם נחזור לתחבורה הציבורית, הייתי מציע לממשלת ישראל ניסוי קטן ולא יקר שאפשר לעשותו כבר מחר בבוקר: לשלוח את עובדי מעצ לסמן בצבע צהוב נתיב אחד לאורך הכבישים המובילים ללב המטרופולין מנתניה או מאשדוד באופן שיהפוך אותו לנתיב תחבורה ציבורית. אם תצטרף לכך גם אכיפה ראויה - אני מוכן להמר על הצלחה לפחות כמו זו של הנתיב המהיר.

הכותב הוא ראש עיריית תל אביב-יפו

לכתבה בדהמרקר


כתבות קשורות:
מדוע פתרונות "פזרניים" מועדפים על "אלגנטיים"?


Comments