התל אביבים מעדיפים לחפש חניה

נשלח 17 באפר׳ 2011, 5:12 על ידי Sustainability Org
עודכן ב- 14:16 15/04/2011

תושבי מרכז תל אביב ימשיכו כנראה לבזבז זמן רב על חיפושי חניה. ל-35 אלף כלי רכב יש תו חניה לאזור מספר 1 (בין תחנת הכוח רידינג לרחוב אלנבי ובין רחוב אבן גבירול לים), אך לרשות הנהגים עומדים כיום רק כ-26 אלף מקומות חניה ציבוריים באזור זה, כולל חניונים עירוניים ומקומות חניה בלתי חוקיים.

סקר שערכה באחרונה חברת "אחוזות החוף", המפעילה את החניונים העירוניים, גילה כי תושבי מרכז העיר מחפשים בממוצע חניה במשך כ-20 דקות בכל פעם שהם שבים הביתה בשעות הערב. בסקר התברר עוד כי רק 20% מבעלי תווי החניה האזוריים משתמשים לפחות פעם בחודש בזכותם לחנות בחינם משבע בערב עד שמונה בבוקר בחניון העירוני הקרוב לביתם. 58% מהנשאלים שהשיבו כי אינם משתמשים כלל באפשרות זו, הסבירו כי החניון רחוק מדי.

הסקר נועד בין השאר לבחון אפשרות שהעירייה תסבסד באופן חלקי חניה של תושבים בחניונים פרטיים, הקרובים יותר למקום מגוריהם. השבוע החליטו בעירייה לרדת מהרעיון, לפחות לעת עתה. "מהסקר שעשינו הגענו למסקנה שהביקושים לא מצדיקים את הדבר הזה", מסביר מנכ"ל העירייה, מנחם לייבה. ובמילים אחרות: הנהגים דווקא רוצים חניה קרובה יותר לבית, אבל אינם מוכנים לשלם תמורתה.

"היתה הפתעה פה. היתה מחשבה שזה יהיה פתרון מצוין. מסתבר שלא", מודה יו"ר "אחוזות החוף", עו"ד עפר שחל. "מהסקירה שקיבלתי הבנתי שזה לא כל כך להיט, לא היתה התנפלות ואין יותר מדי רצון של אנשים לשלם אפילו אם מסבסדים להם. באנו ושאלנו אנשים: ?אם נסבסד לכם כך שמנוי חודשי יעלה לכם 250 שקלים, האם תשתמשו בחניית לילה?' הם אמרו לא. אנשים מעדיפים לחפש חניה 20 דקות".
 

כתבות קשורות:
Comments