חולדאי לא מחכה לאגסי: עיריית ת"א תפרוס 50 עמדות טעינה של חברה אמריקאית

פורסם: 5 במאי 2010, 11:29 על ידי: Sustainability Org
קולומב טכנולוגיות, המתחרה של בטר פלייס בארה"ב, הגיעה להסכמות עקרוניות עם עיריית ת"א. גורמים בעירייה: "לא נאפשר לנושא הטעינה לרכב חשמלי להיהפך למונופול"
שרון ביידר 04.05.10, 06:56

בעלי מכוניות וקטנועים חשמליים יוכלו לטעון את הכלים שלהם בשנה הבאה בעמדות טעינה שיוצבו בתל אביב ויסופקו על ידי חברת קולומב האמריקאית, כך נודע ל"כלכליסט".

 

לאחרונה הגיעה חברת קולומב טכנולוגיות להסכמה עקרונית עם עיריית תל אביב, שלפיה בשנה הבאה תפרוס החברה 50 עמדות טעינה ברחבי העיר. עמדות הטעינה של החברה מתאימות לכלי רכב חשמליים שמצוידים בשקע חשמלי רגיל, כדוגמת מיצובישי IMIEV והקטנועים החשמליים של חברת וקטריקס, זאת בניגוד לעמדות הטעינה של בטר פלייס שמצוידות בשקע ייעודי. מעיריית ת"א נמסר כי "בקשת קולומב נבחנת בחיוב על ידי הגורמים הרלבנטיים בעירייה".

 

עיריית תל אביב חתמה בשנה שעברה על מסמך הבנות עם בטר פלייס, ולפיו החברה הישראלית תפרוס ברחבי העיר עשרות עמדות טעינה, ואולם, לדבריו של גורם בעיריית תל אביב, "לא נאפשר לנושא הטעינה לרכב חשמלי להיהפך למונופול. עיריית תל אביב תקדם בברכה כל פרויקט שקשור בתחבורה ירוקה ללא כל קשר לחברה זו או אחרת".

 

קולומב טכנולוגיות מתמחה בעמדות טעינה לכלי רכב חשמליים והיא אחת החברות הבולטות בתחום בעולם. בשוק הרכב האמריקאי נחשבת קולומב למתחרה העיקרית של בטר פלייס.

 

עמדות הטעינה של קולומב פרוסות בערים מרכזיות בארצות הברית, אירלנד, הולנד, גרמניה, פולין ונורבגיה. באירופה יצאה החברה במיזם שלפיו עמדות טעינה חדשות יוצבו בהתאם לדרישת הגולשים שסימנו באתר החברה את המיקומים הנדרשים לדעתם.

 

עמדות הטעינה של קולומב מחוברות למערכת שליטה ובקרה המאפשרת פיקוח על תהליך הטעינה והתחברות לטלפונים סלולריים כולל אפליקציית אייפון. קולומב פועלת בימים אלה לאישור תקינה ישראלי לעמדות הטעינה. עם קבלת האישור תחל החברה לפרוס את רשת הטעינה בתל אביב.
 
Comments