היפנים רוצים את תקן הטעינה למכוניות חשמליות

פורסם: 16 במרץ 2010, 23:55 על ידי: Sustainability Org
לאחרונה נוסד ארגון שמאגד את כל יצרני הרכב היפנים שמפתחים מכוניות חשמליות, במטרה ליצור סטנדרט לטעינה
תומר הדר 16.03.10, 14:56

בימים אלה מתקיים באירופה מאבק שיכריע ככל הנראה את עתידה של תעשיית הרכב העולמית. המאבק אינו נוגע להטלת מגבלה על מהירויות, או על הפחתת פליטת מזהמים, אלא לנושא הרבה יותר פשוט: התקן להטענתם של מכוניות חשמליות.

 

כיום רובן המכריע של המכוניות החשמליות, כגון מיצובישי I MIEV, מתחברות לשקע ביתי סטנדרטי, בדיוק כמו קומקום או טלויזיה, מה שמאפשר לכל אחד לטעון את מכוניתו החשמלית מן השקע שבביתו. בעתיד, כך מסתמן, הזכות לטעון את המכונית החשמלית מן השקע בבית תיכחד מן העולם לטובת טעינה מוסדרת בעמדות מיוחדות שיוציאו למעשה את היכולת לשלוט באספקת החשמל מידיו של בעל הרכב, ויעבירו אותה לידיהם של הגופים אשר ישלטו בעמדות הטעינה.

 

כבכל נושא בוער אשר קשור לתעשיית הרכב העולמית, גם כאן יצרני הרכב היפנים עמלים להטביע את חותמם: לאחרונה נוסד ארגון שמאגד את כל יצרני הרכב היפנים שמפתחים מכוניות חשמליות, במטרה ליצור סטנדרט לטעינה שיפותח על ידי יצרני הרכב היפנים ויאומץ על ידי תעשיית הרכב העולמית. בין החברות בארגון ניתן למנות את ניסאן, טויוטה ופוג'י תעשיות כבדות, החברה האם של סובארו.

 

הסטנדרט לטעינה קובע, בין השאר, את צורתו של שקע הטעינה ואת משך הטעינה, בדיוק כפי שכיום קיים סטנדרט לתדלוק בתחנות דלק שקובע את צורתה של פיית התדלוק. על פי הסטנדרט שמציעות החברות בקואליציית היצרנים היפאנים, טעינתה של מכונית חשמלית תתאפשר תוך דקות ספורות.
 
Comments