כבר ב-2014: כל פריוס תתחבר גם לרשת החשמל

נשלח 11 במאי 2011, 0:29 על ידי Sustainability Org
ההיברידית הפופולרית תשווק בעתיד רק עם חיבור לרשת החשמל הביתית, בעוד הגרסה הנטענת עצמאית, תיעלם מארסנל הדגמים. צריכת הדלק הצפויה - יותר מ-60 ק"מ לליטר
9/5/201, רויטרס ו-ynet,

העתיד הוא Plug-in. כל טויוטה פריוס שתיוצר החל מ-2014 תוכל להיטען מרשת החשמל הביתית. כך מדווח עיתון הניקיי היפני. טויוטה החלה לפתח את הגרסה הנטענת (Plug-in) של הפריוס ההיברידית

על-פי הדיווח בניקיי, בכוונת טויוטה למכור את הגרסה הנטענת של הפריוס במחיר דומה לזה של הגרסה הרגילה. בעיתון היפני גם מציינים כי צריכת הדלק הצפויה של הפריוס הנטענת היא יותר מ-60 ק"מ לליטר - וזאת בהשוואה ל-38 ק"מ לליטר של הגרסה הנמכרת כיום.  
בעיתון מציינים כי טויוטה מפתחת גם מכוניות חשמליות "טהורות", המצוידות במנועים חשמליים בלבד. אולם, מאחר שמכוניות חשמליות דורשות תשתית טעינה ייעודית, ביצרניות סבורים כי הן עדיין אינן בשלות להפוך לחלופה ריאלית למכוניות בעלות מנועי בעירה פנימית. זו הסיבה, כך מוסיף הניקיי, לבחירתה של טויוטה בטכנולוגיה של מכוניות היברידיות נטענות. 
בעבר פרסמה טויוטה תוכנית להרחיב משמעותית את היצע המכוניות ההיברידיות שלה. למעשה, כבר השנה אמורה הייתה היצרנית להציג כמה גרסאות חדשות, ובכלל זאת מיניוואן ומכונית עירונית. אולם, בעקבות אסון הטבע בצפון-מזרח יפן, כמיליון כלי רכב היברידיים בשנה. בסך הכל מתכננת היצרנית למכור כחמישה מיליון כלי רכב מסוג זה עד אמצע העשור.

Comments