שר התחבורה: "אני מתנגד לתזה לפיה צריך להפחית את מספר המכוניות"

פורסם: 14 בינו׳ 2013, 7:43 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 בינו׳ 2013, 7:51 ]

שר התחבורה, ישראל כץ, שהשתתף היום בוועידת הרכב, הציג את הישגי הממשלה, תקף את יו"ר מפלגת העבודה ואמר: אני רוצה להישאר במשרד התחבורה - "אמשיך באותה מדיניות"

מאת דניאל שמיל, 17/12/2012

שר התחבורה, ישראל כץ, מעוניין להישאר בתפקידו גם בממשלה הבאה. בנאום שנשא היום בוועידת הרכב, הנערכת בכפר המכבייה, אמר כץ: "אנחנו נמצאים ערב בחירות, אבל זה לא כנס בחירות. אם הציבור ייתן בנו אמון, בכוונתי להמשיך באותה המדיניות".

ישראל כץ
צילום: מוטי מילרוד


כץ הציג את הישגי הממשלה ומקביל תקף את מפלגת העבודה. "ההשקעה בתשתיות היא בלתי מוכחשת. על הגודש התנועה במרכז דובר כבר שנים, אבל עכשיו עושים - העבודות בקו האדום של הרכבת הקלה מתבצעות, מכרז הרכש יצא. שמעתי על רעיונות על אוטובוסים בחינם, אבל כנראה שדעתם של אנשים השתבשה בגלל הבחירות", אמר ברומזו לתוכנית הכלכלית שהציגה יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ'.


כץ אמר כי המלצות זליכה שאפשר היה ליישם, כבר מיושמות. לדבריו, "יש חוק שמגובש בשם רישוי שירותי רכב, והוא צריך להיות מגובה בהצעת מחליטים של הממשלה. כפי ששוק הסלולר השתנה, אבל השחקנים בו יכולים להרוויח, כך גם ישתנה שוק הרכב". כץ הוסיף כי "חלק מהנוכחים כאן לא רוצים שינוי, ואני שומע על כל מיני דו"חות, של שלדור ואחרים, אבל יש דבר אחד שקובע - רק שר התחבורה מחליט". עם זאת, הדגיש כץ, כי "אני לא רק בעד הידברות, היא הכרחית"

כץ גם הצהיר כי "אני מתנגד לתזה לפיה צריך להפחית את מספר המכוניות. כדאי לפתח תחבורה ציבורית לשעות העומס, אבל שאפשר יהיה להשתמש במכוניות".


ממפלגת העבודה נמסר: "על אף תקציב שנתי חסר תקדים של למעלה מ-30 מיליארד שקלים לא מצליח ישראל כץ לפתור את בעיית התחבורה המרכזית של מדינת ישראל. הרפורמה שהנהיג כץ במערך התחבורה הציבורית בגוש דן נחלה כשלון צורם והביאה לנזק כבד לציבור שעוד משתמש בתחבורה ציבורית.  

"בחסותו של ישראל כץ ומדיניות הממשלות בעשור האחרון ירד השימוש בתחבורה הציבורית אל מתחת לרף ה-20% בקרב הציבור, וזאת על אף העלייה החדה במחירי הדלק. רק שיפור אמיתי בתשתיות מערך התחבורה הציבורית במתווה של "תחבורה ציבורית עד הבית" יגרום לשינוי אמיתי בדפוסי הנסיעה של אזרחי ישראל, יקטין את עומסי התנועה, יפחית את זיהום האוויר ויביא תחבורה ציבורית ראויה לכל בית בישראל".כתבות קשורות:
Comments