מכונית העתיד של GM: חשמלית עם שני מושבים לתנועה בערים גדולות

פורסם: 24 במרץ 2010, 13:32 על ידי: Sustainability Org
 | 24.3.2010 רויטרס

יצרנית הרכב ג’נרל מוטורס (GM) חשפה היום כלי רכב חשמלי חדש, המיועד לתנועה בתוך ערים גדולות. בכך מקווה GM להשיג נתח משוק המכוניות הגדול בעולם, הנמצא בסין. המכונית, הנקראת EN-V(Electric Networked-Vehicle), תוצר של המיזם המשותף של GM עם היצרנית הסינית SAIC מוטורס, תוצג בתערוכת וורלד אקספו בשנחאי ממאי ועד אוקטובר.

למכונית בת שני המושבים יהיה קשר למכוניות אחרות, במטרה למנוע תאונות ולהקל על עומס התנועה בערים כמו שנחאי. החדשות הרעות: היא תצא למכירה רק בעוד 10-20 שנה.

למרות זאת, מנסה GM בעזרת המכונית, אשר אורכה כשליש מאורכה של מכונית נוסעים רגילה, לשנות את תדמיתה לאחר שיצאה משפיטת רגל בשנה שעברה, ליצרנית מכוניות קומפקטיות וידידותיות לסביבה.

"ב-EN-V אנחנו מראים קונספט חדש, לא רק למכוניות חשמליות אלא להמצאה מחדש של חוויית הנסיעה במגה-ערים", אמר אלן טאוב סגן נשיא למחקר ופיתוח גלובלי ב-GM. "אנחנו שוברים את התפיסה הקיימת לגבי הדרך שבה מכוניות נוסעות", הבהיר.

בחירתה של GM בסין כמקום בו תחשוף את המכונית, מעידה על חשיבותה ההולכת וגדלה של המדינה בשוק הרכב העולמי. סין כיום היא השוק השני בגודלו למכוניותיה של GM, אחרי ארה"ב. זהו אינה ניסיונה הראשון של GM לייצר דגמים ידידותיים לסביבה. היצרנית האמריקאית מקווה כי מכונית הפלאג-אין ההיברידית שברולט וולט, אשר תגיע לחדרי התצוגה בסוף 2010, תצליח לעורר מחדש את אמון הלקוחות בה ולעודד את מכירותיה.
 

Comments