מכוניות היברידיות מסוכנות לרוכבי האופניים

פורסם: 24 בדצמ׳ 2009, 3:05 על ידי: Sustainability Org
לפי מחקר שערך איגוד הבטיחות בדרכים האמריקאי ה- NHTSA, במכוניות ההיברידיות ישנה סכנה לא צפויה שמגיעה דווקא מהיבט חיובי של אופיין.

מהמחקר עולה כי מכוניות היברידיות מעורבות יותר בתאונות דרכים עם הולכי רגל ורוכבי אופניים מאשר מכוניות רגילות בעלות מנוע בנזין או דיזל, כיוון והנפגעים לא שומעים את המכונית ההיברידית השקטה המתקרבת.

איגוד הבטיחות בדרכים האמריקאי בדק  8,379 כלי-רכב היברידיים ולפי הנתונים כמעט 10% היו מעורבים בתאונות דרכים עם הולכי-רגל לעומת  5% נפגעים ב- 530 אלף כלי-רכב רגילים שנבדקו. כלומר, המכוניות ההיברידיות היו מעורבות בתאונות דרכים עם הולכי רגל, כמעט פי 2 ממכוניות רגילות !

גם בגזרת רוכבי האופניים הנתונים דומים, 6% מהמכוניות ההיברידיות היו מעורבות בתאונה עם רוכב אופניים, לעומת 3% מהמכוניות הרגילות.

מבדיקת איגוד הבטיחות בדרכים האמריקאי עולה כי רבות מתאונות הדרכים שבה מעורבות המכוניות ההיברידיות מתרחשות דווקא במהירות נמוכה והסיבה לכך היא שמנועי הבנזין במכוניות ההיברידיות אינם פועלים במהירויות נמוכות והרכב ההיברידי פועל במהירויות אלה באמצעות המנועים החשמליים שאינם משמיעים רעשים כמו המנועי הבנזין ולכן, הולכי הרגל ורוכבי האופניים אינם שומעים את הרכב המתקרב ולא מודעים לסכנה הקרבה.

בעקבות פרסום המחקר, ניסאן לא בזבזה זמן וכבר עושה מאמצים בכדי שמכוניתיה החשמליות ישמיעו את קולן.
יצרנית הרכב היפנית מנסה כעת לגרום למכוניות החשמליות שלה להיות רועשות יותר כדי שהולכי הרגל ורוכבי האופניים יוכלו לשמוע אותן מתקרבות. יצרנית הרכב בודקת כעת מערכת צלילים נעימים ועתידניים שיופעלו באופן אוטומטי מרגע התנעת הרכב ותכבה שהרכב יגיע למהירויות של פחות מ- 20 קמ"ש.
 
Comments