משילות נטולת עופרת

פורסם: 1 במרץ 2012, 4:31 על ידי: Sustainability Org

מחיר הדלק עשוי להאמיר בחודשים הקרובים גם ל-10 שקלים לליטר

מאת אבי בר-אלי, 1/3/2012
 
מחיר הבנזין היה אמור להשלים היום עלייה של 73 אגורות לליטר (10.3%) מתחילת השנה. רק ל-10 אגורות מתוכן אחראי מנגנון המיסוי שמטילה הממשלה על המחיר לצרכן. מינואר 2011 אמור היה לזנק מחיר הבנזין ב-1.13 שקל (16.8%), שמתוכם אחראי המיסוי לייקור של 26 אגורות.

המתיחות הגואה במזרח התיכון ופעילות הספקולנטים בשוקי הסחורות עשויות להאמיר בחודשים הקרובים את מחיר הדלק שאנו משלמים גם ל-10 שקלים לליטר. חלקה של המדינה בהתייקרות שכזו, של 2.16 שקלים, יהיה לפיכך 30-35 אגורות בלבד.

משמעות נתונים אלה היא שהעיסוק ברווח העודף והלא צפוי ש"גורפת" קופת המדינה כתוצאה ממנגנון מיסוי הדלק הופך זניח בתקופה שבה מחיר חבית נפט צפוי לזנק בחדות בנסיבות אקסוגניות. הגידול האוטומטי במיסוי אמנם מציק, כפל המס (מע"מ על הבלו) נדמה שערורייתי - אך לא בביטולם של אלה תבוא הברכה על הנהג הקטן, שישלם במקרה הטוב 9 שקלים לליטר במקום 10.

תובנה זו מותירה בידי "האזרחים המודאגים" שבכנסת ישראל שתי חלופות לפתרון צרכני. האחת, שינויו מן היסוד של מנגנון המיסוי על הדלק. למשל, באמצעות ביטולו כליל של הבלו (2.96 שקלים לליטר) וקיצוץ של 8 מיליארד שקל מתקציב המדינה. החלופה השנייה עשויה להיות הפנמת העידן המעורער פוליטית שאליו צועדות יצואניות הנפט הגדולות בעולם, וחיפוש מלא התלהבות דווקא אחר פתרונות אסטרטגיים עמוקים להפחתת התלות ברכב הפרטי.

אלא בעוד ששר האנרגיה עוזי לנדאו הציע אתמול לקצץ רוחבית בכל משרדי הממשלה, רק כדי לממן הנחה של חצי שקל בדלק לנהגים פרטיים או למעסיקים שמממנים לעובדים שלהם רכב ליסינג - איש משרי הממשלה או חברי הכנסת לא הציע לפני חודשיים קיצוץ זהה כדי לממן את הרפורמה הצרכנית בתחבורה הציבורית, שתוכננה להגביר את תדירות האוטובוסים בין הפריפריה למרכז ב-33% ולשפר את השירות לנוסעים אל מרכזי חינוך ורפואה - אך הוקפאה בשל סירוב משרד התחבורה לממן את מחציתה.

לכן, נראה שגם בעוד חודש ייגזר על האזרח להיות עד לזעקות חמס פופוליסטיות, להמתין לפתרונות טלאי של הדקה האחרונה, לחזות בעוד מפגן התקפלות מביש של ראש ממשלה, וזאת רק כדי שיתרצה בהנחה של 10 אגורות לליטר במחיר הבנזין. בממשלה חלשה שמתנהלת בהתאם לרף הפאניקה שנשקף מבין דפי הפייסבוק, ספק אם יזכה לדיון מפוכח וארוך טווח שיפטור אותו, ועוד עשרות אלפים מחבריו הנהגים, מהצורך לעקוב בסוף כל חודש אחר הדיווחים אודות אמברגו הנפט על איראן.

לכתבה בדהמרקר

 
Comments