נתניהו: "צדק חברתי, הוא גם צדק תחבורתי"

נשלח 8 בספט׳ 2011, 4:58 על ידי Sustainability Org
בחנוכת מחלף המוביל החדש, אמר ראש הממשלה כי חזונו כולל נסיעה רצופה ממטולה עד אילת על כביש ארבע נתיבי ללא כל רמזורים. הוא גם העניק שם לחזון: "מחבר ישראל"
אחיה ראב"ד ומאור בוכניק, 6/9/2011

ראש הממשלה בנימין נתניהו, חנך הבוקר את מחלף המוביל החדש - כחודשיים לאחר שנפתח חלקית לתנועה. בחלקו העילי של המחלף תזרום התנועה מכיוון צומת גולני דרומה, לכיוון רמת ישי ויקנעם, ובחלקו התחתון ממפרץ חיפה לנצרת. נתניהו אמר כי חזונו הוא נסיעה ממטולה לאילת בכביש בן ארבעה נתיבים וללא רמזורים, "צדק חברתי, הוא גם צדק תחבורתי", אמר נתניהו.

 

עוד אמר כי "לצאת מתחום חדרה-גדרה תאפשר אופקים חדשים למדינת ישראל. זה חלק מהחזון החברתי-כלכלי. זה לא חוצה ישראל, זה מחבר ישראל". נתניהו הוסיף כי התקציב לכל הפרויקטים התעבורתיים בישראל עומד על 32 מיליארד שקלים, אך סירב להתייחס לשאלות הנוגעות למשבר עם טורקיה.

 

שר התחבורה ישראל כץ, אמר כי הפרויקטים התעבורתיים שמקימה הממשלה יאפשרו הקמת תעשיות ועסקים בצפון. "הקמת נתיבי ישראל תאפשר סוף סוף לאזורים האלה להתפתח בצורה נורמלית". מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים (מע"צ), שי בראס, ציין כי מחלף המוביל הוא הפרויקט הראשון שמסתיים מאז הכריזה הממשלה על פרויקט "נתיבי ישראל".

 

יו"ר החברה, מיכה גולדמן, אמר כי בהקמת המחלף הושקעו כ-570 מיליון שקל. סך ההשקעה במחלף זה, במחלף סומך ממערב לו, ובהרחבת כביש 79 המקשר בין השניים וממשיך לנצרת, תהיה כ-1.5 מיליארד שקל. גולדמן העריך כי בתום ארבע שנים, עם הרחבת כבישים נוספים המקשרים בין הגליל העליון, העמקים ומרכז הארץ - למשל כביש רמת ישי-יקנעם ומחלף ישי - יתקצר משך הנסיעה מטבריה לתל אביב לכשעה וחצי.
 

כתבות קשורות:
Comments