במיוחד ליורו 2012: "חונים בסרט" (וידאו)

פורסם: 7 ביולי 2012, 9:46 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 8 ביולי 2012, 5:34 ]
פורסם: 28th יוני 2012 ע"י ניתאי אלבוים (חפירשת) ב- ויראלי, תרבות רשת
תגיות: אלון מיטלמן, וידאו, חנייה, יואב לין, יוטיוב, יורו 2012, מטריקס, עידן הנגבי, עיריית תל אביב, רון חולדאי, תל אביב
 
חנייה בתל אביב – אין צורך להציג. סיוט, מלחמה, כרוניקה של מוות ידוע מראש. אני אישית העפתי את האוטו שלי ועברתי לאופניים חשמליים מזמן, אבל זה כבר סיפור אחר. בכל אופן, גם בפעמים שיוצא לי להגיע לתל אביב עם אוטו אני נושא את תפילת (סוף) הדרך בתקווה שאלוהי החנייה יושיע. הרשת היא מקום נהדר לשיתוף תסכולים, לא כל שכן אם הם נעשים בצורה יצירתית כמו בסרטון של יואב לוין, עידן הנגבי ואלון מיטלמן

השלושה - סטודנט להנדסת חשמל ופיזיקה (יואב), חייל משוחרר (עידן) וסטודנט לקולנוע (אלון) – יצרו סרטון מושקע ומלא בהומור עצמי על כל תושבי תל אביב בעצם. אלא שהסרטון גם מתאים אקטואלית – חיפוש חנייה בתקופת טורניר היורו. הקטעים שהחבר'ה הכניסו משלבים בין סצינות קולנועיות מוכרות (מטריקס), הזיות ישראליות (טנק צהלי שתופס להם את החנייה), ואורחים מוכרים (לוקץ' ו… ראש העיר חולדאי – WTF?!).

תהליך הכנת הסרטון החל כבר בטיול בהודו. "אני ויואב חברים מתחילת התיכון ושנה שעברה היינו בהודו בטרק", מספר עידן. "שם אין המבורגרים כי הפרות הן קדושות… ממש התגענענו להמבורגר ואמרנו שנלך לארץ ונעשה על זה סרט". ואכן בערוץ היוטיוב של עידן קיים סרטון על הודו. אלא שלחבר'ה לא היה ניסיון בעשיית סרטים או סרטונים, ועידן מודה ש"הסרטון הזה לא הלך, אבל נהנינו ואמרנו שבפעם הבאה נעשה סרטון הרבה יותר טוב. ואז יום אחד היינו בתל אביב ורצינו ללכת לשתות משהו – אבל לא מצאנו חנייה. אפילו כשנכנסנו לחניון לא היה בו מקום, וחלק מהקומות שמופיעים בסרט הם באמת המקומות שחיפשנו בהם. ואז, מיואשים לגמרי, הלכנו לאזור רחוק מהמרכז, קנינו בשווארמה ושם ישבנו ובמשך חצי שעה חשבנו על כל הבדיחות. וככה מדי כמה זמן נפגשנו וקידמנו את זה, ועכשיו לקראת היורו עלה הרעיון הנוכחי כי בעצם כולם יכולים להזדהות עם הבאסה של לא להגיע למשחק. ככה נכנסנו להילוך מהיר של כל תהליך העבודה ותוך שלושה חודשים היינו עם תסריט, סטורי בורד והכל. את הצילומים עשינו תוך ארבעה ימי די שכונתיים וזה נס שזה יצא נורמלי".

לעידן חשוב להגיד שכל התהליך היה בראש ובראשונה בשביל שאנשים יצחקו – "בשביל הבידור, בשביל הפאן". לגבי המסר שמעבר, חשוב לו להדגיש שלא מדובר במסר ברומו של עולם, או שהנה הוא וחבריו הולכים לשנות את הסדר לטובה, אבל עדיין אומר שיש בסרטון כדי "לשקף באופן ציני את ההווי התל אביבי הכל כך מוכר שבחיפוש חנייה, ולהראות את תלאות האזרח הקטן מול הכוחות הגדולים שרוצים את הכסף שלו".

חיפוש חנייה = סיטואציות תל אביביות הזויות

דווקא על רקע הדברים האלה, והתחושה השלילית לגבי חנייה בתל אביב, מפתיע לראות את ראש העירייה רון חולדאי לוקח חלק. בתחילה חשבתי שהשלושה גזרו קטע ממקור אחר וערכו לתוך הסרטון של עצמם (כמו שקורה הרבה ברשת), אבל מסתבר שלחולדאי יש יותר חוש הומור משחשבתי. "פנינו לחולדאי, ביקשנו יפה", מספר עידן. "הוא לא ראה את התסריט כולו, אבל הסברנו לו שאנחנו עושים סרטון קומי על מצוקת החנייה בת"א שמתאר שני אנשים שמחפשים חנייה אבל נתקלים במכשולים מוכרים אך קיצוניים. פחדנו שהוא לא יסכים להיות הבאד-גאיי, אבל בסוף הוא זרם עם הבדיחה עד הסוף וכל הכבוד לו".

חולדאי - בתפקיד האיש הרע בסצינת המטריקס. סחטיין על חוש ההומור

עדכון: חברת תל-אופן ופנגו נתנו לשלושה דמי חסות ששימשו אותם לכסות חלק ניכר מן ההוצאה על הפקת הסרטון. זו הסיבה שמזכירים ורואים את אפליקציית פנגו במהלך הסרטון (01:22 דק') ושבסוף הוידאו (04:30 דק') יש קלוז-אפ על אופני התל-אופן. עם זאת, יש לציין כי על פי היוצרים חולדאי לא היה מודע לדבר מתן החסות, ועדיין הסכים להשתתף בפרוייקט. 

 צילומסך של התל-אופן עבורו קיבלו השלושה חסות
 

כתבות קשורות:
Comments