ארה"ב: יצרניות הרכב נגד צמצום צריכת הדלק

נשלח 19 ביולי 2011, 8:14 על ידי Sustainability Org
קמפיין תקשורתי במימון כל היצרניות והקונצרנים הגדולים, מזהיר את אזרחי ארה"ב מהטלת יעדי צריכת דלק, אשר מטרתם הקטנת הזיהום בשנים הקרובות - התוצאה לדביריהם תהיה עליית מחיר המכוניות וקיצוץ בכוח האדם המועסק בפסי הייצור
חיים זרזר, 19/7/2011

ניקיון האוויר יעלה לכם כסף. יצרניות הרכב האמריקניות החליטו להסיר את הכפפות, ולהלחם עד חורמה בכוונת הממשל להקצין את יעד צמצום זיהום האוויר ממכוניות. כך עולה מקמפיין חדש המזהיר מפני כוונת הממשל לחייב את כל יצרניות הרכב לעמוד ברף תחתון של 56 מייל לגלון (23.8 ק"מ לליטר) בממוצע לכל הדגמים אותם הן מייצרות, עד 2025. כיום נדרשות יצרניות מכוניות פרטיות לעמוד בממוצע של 30.2 מייל לגלון (12.8 ק"מ לליטר), ואילו טנדרים חייבים לעמוד בממוצע של 24.1 מייל לגלון (10.2 ק"מ לליטר).

 

חברות "ברית יצרניות הרכב" (Alliance of Automobile Manufacturers) בו חברות יצרניות אמריקניות, אך גם יפניות ואירופיות שונות, חתומות על הקמפיין המזהיר כי אם יכנסו התקנות המחמירות לתוקף, יעלה מחיר מהמכונית הממוצעת בכ-2,500 דולר, יפותחו פחות דגמים וכוח האדם במפעלי הרכב יקטן. אנליסטים טוענים לעומת זאת כי החלת התקנות תאפשר לבעלי הרכב "להחזיר" לעצמם את ההוצאה הנוספת תוך פרק זמן של עד שלוש שנים, בצריכת דלק נמוכה יותר, על הקילומטרז' הממוצע.

 

 

סגן נשיא ברית היצרניות אמר כי יש לקוות שהקמפיין "יניע דיון על תפקידם המרכזי של הצרכנים" בנושא. דובר הבית הלבן אמר לעומת זאת כי הממשל יערב בהחלטה את כל הצדדים, בדרך ל"פיתוח אמצעים שיאפשרו למשפחות לחסוך כסף, ולהותיר גם בעתיד את המשרות בארה"ב". רלף נידר, שכתב את "לא בטוחות בכל מהירות" - ספר שזעזע את שוק הרכב האמריקני באמצע שנות ה-60 - אמר כי יש "טעם רע" בצעד שכזה מטעם יצרנית כמו ג'נרל מוטורס, שרק לפני זמן קצר זכתה בסיוע ממשלתי מאסיבי.
 
Comments