עיריית הרצליה נגד פתיחת קטע בכביש 531: "מדובר באסון תחבורתי"

פורסם: 14 בנוב׳ 2015, 22:40 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 14 בנוב׳ 2015, 22:41 ]

בעירייה טוענים כי "מדובר בתכנון לקוי ורשלני של מערכת הכבישים שיגרום לעומסי תנועה"

מאת אורן דורי, 3/11/2015

עיריית הרצליה מתריעה מפני עומסי תנועה כבדים בתחומה, זאת על רקע כוונת משרד התחבורה לפתוח לתנועה כבר החודש מקטע חדש של כביש 531. בשנת 2011 החלו עבודות הסלילה שיחברו בין כביש 4 לנתיבי איילון בסמוך למושב רשפון, ויעברו בגבול הרצליה-רעננה. לפי עיריית הרצליה, פתיחה חלקית של הכביש החדש בין דרך ירושלים בעיר לבין כביש ת"א-חיפה הישן, בטרם יושלמו העבודות, תמיט "אסון תחבורתי" על הרצליה.

סגנית ראש עיריית הרצליה, מאיה כץ, שיגרה מכתב חריף למשרד התחבורה כנגד הפתיחה המוקדמת. במכתבה כתבה כץ כי "ההחלטה אינה סבירה ומהווה תכנון לקוי ורשלני של מערכת הכבישים. אין שום סיבה שתושבי הרצליה, אשר סובלים ממילא מהסדרי התנועה שנוצרו לטובת העבודות בפרויקט, ייאלצו להתמודד עם עיכובים ניכרים נוספים".

על פי הערכות גורמי המקצוע בעירייה, פתיחת המקטע תשפיע משמעותית בכל הקשור לנפח ולעומס התנועה, כמו גם לרמת הבטיחות ברחובות העיר: "נכון להיום, לאחר שעות העומס, נוסעים הבאים מכפר סבא לכיוון מזרח נוהגים להמשיך בכביש 4 עד כביש 5 ולא נכנסים להרצליה. השינוי שיחול, עם פתיחת המקטע, יגרום לכך שרבים מהם ייאלצו להיכנס להרצליה ובכך עלולים ליצור עומסי תנועה ממושכים בעיר ולהחריף את בעיית הפקקים הקיימים כבר כיום ומקשים על תושבי העיר והמבקרים בה". בנוסף, התוספת המשמעותית לתנועת כלי הרכב ברחוב הבריגדה היהודית עלולה לזלוג לרחובות נוספים סמוכים בעיר, כגון גולומב, אלתרמן ו-וויזנטל.

Comments