עוד מס בדלת האחורית: מצלמות הרמזור החדשות יפיקו קנסות גם לנהגים שחוצים באור ירוק

נשלח 6 בספט׳ 2011, 0:32 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 6 בספט׳ 2011, 0:39 ]

השיטה: מצלמות הרמזור הדיגיטליות החדשות יצלמו גם נהגים שחוצים באור ירוק - אך במהירות גבוהה מהמותר ■ המטרה: להגביר את "תפוקת" המצלמות, כלומר את מספר הקנסות ■ ומה נהוג בעולם? אותן מצלמות בדיוק משמשות רק לאיתור נהגים שנוסעים באדום

דובי בן גדליהו 
6/9/11

מאז התחלת הפריסה של רשת מצלמות התנועה החדשות מסוג "גאטסו", במסגרת פרויקט "א3" ניסו הגורמים הממשלתיים הממונים לפזר מסרים מרגיעים ו"ממלכתיים", שהדגישו כי לא מדובר במערכת לגביית מסים אלא, כביכול, במתן פיתרון ממוקד למוקדי סיכון ולעבריינים כבדים.

במרכז המטרה הפומבית והמוצהרת הוצבו, כביכול, נהגים שחוצים כבישים באור אדום - עבירה אנטי-נורמטיבית ממדרגה ראשונה. על פי פרסומי המשרד, רוב המצלמות החדשות, שיוצבו בשלב הראשון, אמורות להיות מצלמות-רמזור שיוצבו בצמתים מועדים לפורענות.

אלא של"גלובס" נודע, שגם אותן "מצלמות אור אדום" דיגיטליות ישמשו בארץ להפקת דוחות מהירות מצולמים גם לנהגים שיחצו צמתים באור ירוק כחוק, אך במהירות גבוהה מהמותרת. בדרך זו תגדל בצורה משמעותית "התפוקה" של הדוחות והקנסות המונפקים במצלמות הרמזור, ותגדל הכדאיות הכלכלית של רכישתן ואחזקתן למדינה.

יצוין, כי האופציה למדוד ולצלם מהירות של כלי רכב בצמתים היא אופציה טכנית, שמובנית במצלמות האור האדום החדשות. אולם השימוש בה נתון לשיקול הדעת של "הלקוח". ברוב מדינות העולם נהוג להשתמש במצלמות אלה רק לאיתור נהגים שנוסעים באדום.

בתגובה לפניית "גלובס" לגבי השימוש העתידי במצלמות הרמזור, נמסר מהמשרד לביטחון פנים כי "למצלמות יש את היכולות למדוד מהירות נסיעה ולצלם, במידה ועבר עבירת מהירות".

לכתבה בגלובס


כתבות קשורות:

הקופה רושמת: 200 מצלמות מהירות יניבו 25% תשואה שנתית - הדר חורש, nrg

מצלמות המהירות: גם הבריטים היו בסרט הזה - ויצאו אחרי עלייה בתאונות, ונדליזם והרשעה ל-1 מ-5 נהגים

כל קשר מקרי בהחלט: 174 נקודות הקטל בכבישי ישראל מול 40 מצלמות המהירות - ורק חפיפה אחת

מהירות מופרזת בעיר? למדינה לא ממש איכפת

מכונת הקנסות של האוצר תתחיל לרושש אתכם בקרוב

מדוע נוהגים הישראלים מהר מהמותר?

המצלמות שלא יורידו עבריינים מהכביש - אבל יכניסו למדינה מאות מיליונים בשנה

בישראל רק הנהגים אשמים בתאונות הדרכים; ומה בחו"ל?

Comments