ד"ר שי סופר ימונה למדען הראשי של משרד התחבורה

נשלח 29 בינו׳ 2014, 13:17 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 29 בינו׳ 2014, 22:21 ]

המדען הראשי של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מונה לתפקיד המדען הראשי של משרד התחבורה ■ סופר עובד ברשות 6 שנים, ותחילה כיהן בה כראש אגף הטכנולוגיות

מאת דניאל שמיל, 29/1/2014

מהרשות הלאומית - למשרד התחבורה: ד"ר שי סופר, המדען הראשי של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מונה לתפקיד המדען הראשי של משרד התחבורה. סופר עובד ברשות 6 שנים, ותחילה כיהן בה כראש אגף הטכנולוגיות, לפני שמונה בה למדען הראשי. במשרד התחבורה יהיה תפקידו רחב יותר, ולא יצומצם רק לתחום הבטיחות בדרכים, אלא לניהול כל תחומי התחבורה.

סופר יחליף בתפקיד את ד"ר אמיר זיו-אב, שפרש במאי 2013. ברשות, סופר קידם שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובעזרים אלקטרוניים לנהג, ועמד בראש המאמץ להסדיר את השימוש באופנועים ובקורקינטים חשמליים. הוא בוגר ומוסמך האוניברסיטה העברית בירושלים במדעי הטבע ובעל דוקטורט ממכון ויצמן למדע, בתחום של טכנולוגיות בטיחות ברכב.

סופר מקבל לידיו את הרשות בתקופה קשה עבורה, זמן קצר לפני סיום התפקיד של רון מוסקוביץ', המנכ"ל, על רקע עימותים עם היו"ר ד"ר יעקב שיינין. העזיבה של סופר ומוסקוביץ' מעוררת חשש כי הרשות תיוותר ללא כוחות ניהוליים ומחקריים מנוסים במשך זמן רב, עד לבחירת בעלי תפקידים חדשים.

שי סופר הרשות לבטיחות בדרכים
שי סופר

יעקב שיינין, יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
יעקב שיינין, יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
צילום: אייל טואג

Comments