אסור למשאיות לנוע בבוקר באיילון

נשלח 31 בינו׳ 2011, 21:32 על ידי Sustainability Org

במסגרת פיילוט של משרד התחבורה תיאסר התנועה של משאיות בין 6:30 ל-9:30. "הגודש בכבישים יופחת ויצומצם זיהום האוויר"

עידו אפרתי | 31/1/2011 17:37
תגיות: נתיבי איילון,משאיות,ישראל כץ,משרד התחבורה

החל ממחר (ג'), ה-1 בפברואר, תיאסר תנועת משאיות וכלי רכב כבדים בנתיבי איילון. איסור הנסיעה יחול במסגרת פיילוט של משרד התחבורה להפחתת עומסי התנועה בכניסה למטרופולין תל אביב בשעות הבוקר.

משאיות בנתיבי איילון
משאיות בנתיבי איילון צילום ארכיון: אמיר מאירי

בהתאם לכך, תיאסר נסיעת משאיות במשקל של יותר מ-12 טון בנתיבי איילון, בשני כיווני הנסיעה, בקטע שבין מחלף גלילות-מזרח לבין מחלף חולות, בין השעות 6:30 ועד 6:30 בבוקר, למשך כשלושה חודשים. חברת נתיבי איילון והחברה הלאומית לדרכים (לשעבר מע"צ) השלימו הבוקר את הצבת התמרורים והשילוט האוסר על כניסת כלי רכב כבדים בשעות שנקבעו, בכל קטעי הדרך בהם מבוצע ה"פיילוט".

ההחלטה על יישום הפיילוט בנתיבי איילון נתקבלה על ידי משרד התחבורה, לאחר שההחלטה על איסור נסיעת משאיות וכלי כבדים בשעות הבוקר, בכביש ירושלים-תל אביב, התבררה כיעילה.

בעקבות כך, לא תותר גם נסיעת משאיות כבדות מעל 12 טון בכביש מספר 1 בין ירושלים לתל אביב, בקטע שבין צומת גינות סחרוב למחלף שער הגיא, בין השעות 15:00 אחר הצהריים ל-18:00 בערב.

צמצום בצריכת הדלק

גם בקטע שבין מחלף אדומים לצומת הגבעה הצרפתית בכביש תיאסר נסיעת משאיות כבדות מעל 12 טון בין השעות 6:30 ל-8:30 בבוקר.

פרט לצירים אלה לא תותר נסיעת משאיות כבדות בשעות הבוקר גם בציר הכניסה לפסגת זאב מכביש 437 (שדרות סיירת דוכיפת), בכניסה למודיעין מכביש 443 (שדרות החשמונאים), ובכניסה למכבים- רעות מכביש 443 (דרך יאיר פרג).

בשעות בהן יתבצע הפיילוט יופנו נהגי המשאיות וכלי רכב כבדים לדרכים חלופיות או לאתרי המתנה ומגרשי חנייה ייעודיים. לדברי שר התחבורה ישראל כץ, סגירת צירים ראשיים לתנועת משאיות כבדות נועדה להפחית את גודש התנועה בכבישים ולצמצם את זיהום האוויר הנפלט מהמשאיות.

כמו כן היא תביא לצמצום בצריכת הדלק של כלי הרכב. צוות היגוי מיוחד ילווה את הפרויקט ויבחן את השפעתו על שורה של פרמטרים ומדדים סביבתיים (רעש וזיהום אוויר) ובטיחותיים שנועדו לבחון את הצלחת הפרויקט.

לכתבה באתר nrg
Comments