עיריית תל אביב תפרסם היום את המכרז לשירות השכרת המכוניות

פורסם: 18 באוק׳ 2013, 10:09 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 18 באוק׳ 2013, 10:10 ]

מסמכי המכרז להקמת מערך שיתוף מכוניות ‏(car sharing‏) מתפרסמים שישה ימים לפני הבחירות ■ הדרישות: 300 מכוניות לפחות שיצוידו ב–GPS - אך לא יזכו לחניה חינם בכחול־לבן ■ המחיר: עד 60 שקל לשעה

מאת אבי בר אלי, 16/10/2013

לאחר הקמת מערך תל־אופן להשכרת אופניים יוצאת עיריית תל אביב במהלך דומה להקמת מערך לשיתוף מכוניות ‏(car sharing‏), לתפעולו ולתחזוקו בידי זכיין פרטי. מערך שיתוף מכוניות מאפשר השכרת כלי רכב ללקוחות העושים שימוש מזדמן בלבד בכלי רכב.

הרשות העירונית לפיתוח כלכלי תפרסם הבוקר את מסמכי המיון המוקדם ‏(PQ‏) במכרז הבינלאומי. זאת, חצי שנה לאחר שפנתה למציעים פוטנציאליים בחו"ל. אף שפרסום המכרז נעשה כשבוע לפני הבחירות לראשות העיר תל אביב, בעירייה בוחנים את השירות זה תקופה, ובכירים בעירייה כבר ביקרו לצורך זה בפאריס ובחנו פרויקט דומה שבו מושכרות מכוניות חשמליות.

לפי המסמכים יידרש הזכיין להעמיד לטובת האזרחים 300 מכוניות לפחות, 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע. המכוניות המסופקות יהיה בדרגת זיהום 5 לכל היותר. 50% מהן יחויבו לאפשר נסיעה רצופה של 100 ק”מ לפחות, כדי לאפשר הצטיידות גם בכלי רכב חשמליים. המכוניות יצוידו במערכת GPS, ועיצובן יהיה אחיד. לפחות מחצית המכוניות יהיו משפחתיות.

העירייה סבורה כי מבנה התעריפים צריך להיות מורכב מדמי רישום חד־פעמיים, דמי מנוי ותעריף לדקה. עלות השימוש ברכב לשעת נסיעה לא תעלה לדעת העירייה על 60 שקל, והתעריף לחצי שעת נסיעה יהיה 25 שקל לכל היותר. עלות השימוש השוטפת ברכב לא תכלול עלויות נוספות, דוגמת דלק או ביטוח.

העירייה מתחייבת לשריין לטובת השירות חניות ייעודיות לפי מפתח של 2.5 חניות לכל מכונית מושכרת. בשלב זה העירייה אינה מתחייבת כי המכוניות בשירות יהיו פטורות מתשלום בגין חניה בכחול־לבן. כמו כן מציינת העירייה כי תפנה למשרד התחבורה בבקשה לאשר למכוניות נסיעה חופשית בנתיבי תחבורה ציבורית.

המציעים יתבקשו על ידי העירייה לפרט את עמדתם לגבי זמן תחלופת המכוניות, תמהיל הדגמים שיוצע והעמדת שירותי תיקונים ומניעת גניבה.


Comments