טלדור מתכננת להחליף עשרות כלי רכב במכוניות בטר פלייס ב-2011

פורסם: 21 באפר׳ 2010, 11:40 על ידי: Sustainability Org

כחלק מההסכם בין החברות, בשנה הבאה תחליף טלדור עשרות מכלי הרכב שברשותה למכוניות חשמליות – מתוך צי של כאלף מכוניות. לדברי טלדור, בשנים הבאות מתוכנן מעבר משמעותי להטענה חשמלית

21.04.10 | 12:15  בר בן ארי

טלדור, ספקית פתרונות המחשוב לארגונים, הודיעה היום (א') על הצטרפותה לתוכנית פיילוט שבמהלכה יותקנו עמדות הטענה למכוניות חשמליות באתרי החברה ובחלק מבתי העובדים. במסגרת ההסכם שנחתם עם חברת בטר פלייס, יצרנית המכוניות החשמליות הישראלית, הציב מנכ"ל טלדור, אריה רימיני, יעד ראשון להחלפת כמה עשרות כלי רכב למכוניות חשמליות ב-2011. לטלדור צי של כ-1,000 כלי רכב.

לפי הודעת החברה, טלדור מתכוונת לפתוח כעת במעבר מדורג של מכוניות החברה לכלי רכב חשמליים, שבסופו, לדבריה, יועבר חלק משמעותי מהמכוניות שברשותה להנעה חשמלית. מנכ"ל טלדור, אריה רימיני, אמר בשיחה עם TheMarker IT כי החברה מתכננת להעביר בשנה הבאה כ-5% ממכוניותיה (סדר גודל של כ-50 כלי רכב) להנעה חשמלית. לדבריו, טלדור שואפת להעביר כשליש ממכוניות החברה למודל החדש - אך הדבר תלוי ביציבות התפעולית של בטר פלייס.

במסגרת העסקה התחייבה בטר פלייס, בכפוף לחתימה על הסכם ליסינג בכמות מינימלית של כלי רכב, להפחית את עלויות התחבורה של טלדור (עבור רכש או ליסינג והוצאות על אנרגיה) בכ-20%, בממוצע שנתי לתקופה של שלוש שנים. בהמשך, עמדת הטענה חשמלית למכוניות בטר פלייס תוקם בחניון שבבניין המרכזי של טלדור בפתח תקווה. בטר פלייס תחל כעת בהיערכות ובתכנון רשת ההטענה החשמלית לעובדי חברת טלדור, ובתוך כך תבצע בדיקות התאמה, וכן תתקין נקודות טעינה לבדיקה בחניוני טלדור ובחלק מבתי העובדים שייבחרו על ידי טלדור להשתתף במיזם. אלה ישולבו בהדרכות ובסדנאות הסברה שתערוך בטר פלייס.
Comments