יוכפל מספר מקומות החניה בכניסה לנתיב המהיר

נשלח 28 בנוב׳ 2011, 2:49 על ידי Sustainability Org

התפוסה בחניון גדלה בקצב מהיר מהתחזיות - ל-1,400 מכוניות בימים עמוסים

דניאל שמיל, 24/11/2011
 
פחות משנה חלפה מאז נחנך הנתיב המהיר לתל אביב, וכבר בוחנת המדינה את הכפלת חניון חנה וסע במחלף שפירים, המשמש את הנתיב. ההרחבה נבחנת בעקבות הגידול במספר הנהגים שמעדיפים לחנות בו ולהמשיך עם שירות השאטלים החינמי של הזכיינית, קבוצת שפיר, או בנסיעות משותפות (Carpool).

כיום יש בחניון כ-2,000 מקומות חנייה, והתפוסה בו גדלה בקצב מהיר מהתחזיות עד ל-1,400 מכוניות בימים עמוסים. מספר המכוניות שעברו בנתיב באוקטובר עלה ב-15% לעומת ספטמבר - 7,000 מכוניות בממוצע יומי.

חניון הנתיב המהיר

כמו כן, החל ב-1 בינואר תפעיל זכיינית הפרויקט קו שאטלים שלישי מהחניון, שייתוסף לקווים לקריה ולמתחם הבורסה ברמת גן. הקו החדש ישרת את מרכז העסקים בשדרות רוטשילד בתל אביב. לפי הערכות, הקו צפוי להוסיף לחניון כ-600 חונים מדי יום. לפיכך בוחנת חברת חוצה ישראל הממשלתית, הממונה על הפרויקט, להורות לזכיינית להכפיל את החניון ל-4,000 מקומות חנייה.

במקביל תוסיף שפיר לשירות השאטלים מיניבוסים - אוטובוסים בקיבולת של 30 נוסעים. כיום פועלים בנתיב מיניבוסים בעלי קיבולת של 14 נוסעים בלבד.

בנוסף לשירות השאטלים שמפעילה הזכיינית, התחיל קואופרטיב אגד להפעיל קו אוטובוס ישיר מהחניון לירושלים, שמספרו 100. כמו כן, בעוד כשלושה שבועות, עם סיום סלילת 600 המטרים האחרונים בפרויקט, ייפתח נתיב שלישי בכניסה לתל אביב.

"קטע הכביש בין מחלף בן-גוריון לכניסה לנתיבי איילון אחד העמוסים בישראל", אמר שר התחבורה ישראל כץ. "מדי יום עוברים בו יותר מ-100 אלף כלי רכב, והנתיב המהיר מספק פתרון יעיל לנוסעים למרכז תל אביב".

לכתבה בהארץ

 
Comments