באר שבע: מ"בירת הנגב" ל"בירת היערות"

פורסם: 21 באוק׳ 2010, 4:06 על ידי: Sustainability Org

אלפי עצים חדשים, שטחים נטושים שיהפכו ליערות, מסלולי הליכה ושבילי אופניים יהפכו את באר-שבע לעיר הכי ירוקה

אורי בינדר | 21/10/2010 9:44

לבאר שבע יש אולי תדמית מדברית וצחיחה, אבל ראש העיר רוביק דנילוביץ' מתכוון לשנות זאת ולהפוך אותה לירוקה מאוד. על פי פרויקט שאפתני "עיר יער" הוא מתכוון לשתול בכל שנה לא פחות מ-5,000 עצים ולשנות את מערך ההשקייה למים מטוהרים.

בניגוד לתדמיתה היבשה של באר-שבע, יש בה לא מעט גינון ציבורי. אלא שזה נפגע בשנים האחרונות בשל המחסור במים, וקיבל מראה צהוב ומשמים. כעת, כחלק מהפרויקט החדש, מתכוונים לחבר במהלך השנה הקרובה את רוב הגינון הציבורי למערכת השקייה של מי שפכים מטוהרים.
צילום באדיבות עיריית באר שבע
הדמייה: מסלולי האופניים המתוכננים בבאר שבע צילום באדיבות עיריית באר שבע

את המקומות הפתוחים, שנותרו לא מפותחים, ינצלו כדי לנטוע אלפי עצים, במטרה להפוך את בירת הנגב לעיר המיוערת ביותר במדינה. אז מה המקומות שצפויים ליהנות ראשונים מהפרויקט? הכניסה הצפונית לעיר בתרומת "קרן ברכה"; הכניסה לשכונת רמות ממערב, סמוך לגשר רגר, בתרומת JNF מאוסטרליה; ומתחם תחנת הרכבת הישנה, בשכונה ג', בשיתוף רכבת ישראל.

ראש העיר אמר כי לפי חזונו נטיעת אלפי העצים יסייעו למיתון הטמפרטורות, לשיפור איכות האוויר ולצמצום השטפונות. דנילוביץ' מקווה כי הדבר יביא גם לעידוד של תרבות הפנאי, וכי התושבים ינצלו את מסלולי ההליכה בטבע, ללא הצורך לנסוע רחוק.

דודי כהן, מבעלי משרד הפרסום "קווים", הנאבק שנים למען הפיכת העיר לירוקה יותר, אמר אתמול: "אנו מקדמים בברכה כל פעילות סביבתית למען באר-שבע ומחזקים את ידיו של ראש העיר בכל מה שקשור לפעולות הייעור החיוניות". שותפו של דודי, ישראל נחמן, הוסיף: "שימשיכו במרכז למלא בבטון כל שטח פנוי, ונשמח לראות בבאר-שבע יערות חדשים".

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:

דנילוביץ' חולם בירוק: פיניקס אבנה לכם בב"ש

Comments