נחשף דוח משמר המועצה 2008-2010

פורסם: 14 בנוב׳ 2010, 22:30 על ידי: Sustainability Org

פורסם בתאריך: 11/11/2010

דוח משמר המועצה לסיכום הפעילות הסביבתית של עיריית תל אביב-יפו הוצג היום לראשונה במפגש חגיגי של הפורום הירוק, בהשתתפות יותר מ-60 תושבים, ו-8 מחברי מועצת העירייה.

הדוח, שסקר את הפעילות העירונית בנושאי סביבה בשנתיים האחרונות, מצא עלייה משמעותית במספר ההצעות לסדר שמתייחסות לנושאי סביבה, תכנון, תחבורה ושקיפות. בשנתיים האחרונות הוגשו 30 הצעות לסדר בנושאים סביבתיים, וזאת בהשוואה ל-38 הצעות לסדר בלבד שהוגשו בכל חמש שנות כהונתה של המועצה הקודמת.

הדוח מצביע על שיפור בשקיפות העירונית, אבל גם על מגמות מדאיגות: המועצה נמנעת מלקיים דיונים – מתוך 70 הצעות לסדר שעלו בה, רק אחת אושרה לדיון במועצה. ועם זאת, למרות אישור הבקשה לדיון כבר במרץ 2009, הדיון טרם התקיים… הדוח מדבר גם על ועדת ההנהלה העירונית (עליה כתבנו בהרחבה כאן), וקורא לעירייה לעמוד בהחלטתה מה-21 ביוני 2010, ולפתוח את פרוטוקולי כל הוועדות העירוניות לציבור.

בדוח אפשר למצוא עוד הרבה מידע נוסף – מה היו הנושאים הסביבתיים המרכזיים שעלו על סדר היום העירוני? מי הגיע לכל ישיבות המועצה?  לכמה ישיבות של מליאת הוועדה המקומית הגיע ראש העירייה? איזו סיעה לא נכחה ביותר מ-26 דיונים של הוועדה המקומית לתכנן ובנייה? מה הבטיחו הסיעות לפני הבחירות? ואיך הן הצביעו בפועל? בדוח מצויים גם דיווחיהם של 6 חברי מועצה ושל 4 סיעות, שמספרים במילותיהם על הפעילות הסביבתית שלהם בשנתיים האחרונות. זו ההזדמנות להודות לאותן סיעות וחברי מועצה שחזרו אלינו ושלחו אלינו דוחות מפורטים ומקיפים על פעילותם – מרצ, רוב העיר, הליכוד, לתת לחיות, וחברי המועצה דורון ספיר (תל אביב1), משה טיומקין (הגמלאים), אהרון מדואל, נח עפרון, רוחיק גלעד-וולנר (עיר לכולנו) ופאר ויסנר (הירוקים).

בימים הקרובים נעלה לבלוג כמה רשימות שיציגו בהרחבה את ממצאי הדוח. אתם מוזמנים להגיב, להעיר, להרחיב, לתקן (אם צריך), ולהציע הצעות לבדיקות שנוכל לערוך בשנה הבאה.

לעיון בדוח – דוח משמר המועצה לסיכום הפעילות הסביבתית במועצת עיריית תל אביב-יפו 2010-2008

לפוסט באתר משמר המועצה בתל אביב

Comments