תושבי ת"א קבעו: כיכר דיזנגוף תורד לגובה פני הקרקע

נשלח 20 ביולי 2011, 11:55 על ידי Sustainability Org

בתום סקר שנערך בתקופה האחרונה בקרב תושבי תל אביב נקבע: 33 שנה לאחר שכיכר דיזינגוף הורמה מעל גובה פני הכביש היא צפוייה לרדת שוב לגובה פני הקרקע

נתיב נחמני | 20/7/2011 11:13
תגיות: כיכר דיזנגוף,עיריית תל אביב,

33 שנה לאחר שכיכר דיזינגוף הורמה מעל גובה פני הכביש היא צפוייה לרדת שוב לגובה פני הקרקע.
הדמיית כיכר דיזנגוף, כך היא תראה?
הדמיית כיכר דיזנגוף, כך היא תראה? צילום מסך מיו טיוב


ההחלטה על הנמכת הכיכר והחזרת תוואי השטח לכפי שהיה כשהיא הוקמה לפני 73 שנה התקבלה בעקבות סקר דעת קהל שנערך בעיר בחודשיים האחרונים.

קודם לסקר, התחייב ראש העירייה רון חולדאי לעשות את שהציבור יחליט. כעת נותר לקבוע האם תחת הכיכר החדשה יבנה חניון תת קרקעי או שלא.

הדיונים סביב שינויי תוואי הכיכר עוררו סערה רבה בקרב תושבי האזור ובעלי העסקים סביב לה ובעירייה החליטו לבצע סקר דעת קהל, לפיו יחליטו על עתיד הכיכר.

בכירי העירייה ידונו בתוצאות

במסגרת הסקר הועמדו בפני התושבים שלוש אפשרויות. הראשונה, השארת הכיכר בגובה הנוכחי ושיפוצה. השנייה, הודרת מפלס הכיכר והקמת גינה רחבה במרכזה והאפשרות השלישית זהה לאפשרות השנייה, אך בתוספת חניון תת קרקעי.

למעלה מ-60 אחוז מהתושבים ובעלי העסקים שהשתתפו בסקר העדיפו להוריד את הכיכר לגובה פני הכביש. רובם, אם כי לא בהפרש גדול, העדיפו גם שתחתייה יבנה חניון.

כעת, מתכוון ראש העירייה להביא את תוצאות הסקר בפני בכירי העירייה כשבכוונתו להמליץ על ביצוע סקר נוסף בשאלה האם להקים חניון תחת הכיכר שתונמך, בשל ההפרש הקטן יחסית בין הדעות בסקר שנערך.

אך למרות החלטת התושבים על הריסת הכיכר הנוכחית, בעירייה מתכוונים בזמן הקרוב להתחיל בביצוע פעולות שיפוץ למזרקה המפורסמת של יעקב אגם שבמרכזה. השיפוץ יתקיים בצו בית משפט בעקבות עתירתו של אגם ועלותו מוערכת בכשני מיליון שקל.

לכתבה באתר nrg
Comments